9. 11. 2022 Losiná

Výtěžek Prasofestu ve vlaku nalezl svého majitele 9.11.2022

Benefiční koncert pro Matyáše na lince Plzeň-Praha a zpět společnosti ČD a.s. pomůže na správném místě

O tom, že akcí na podporu dobrých věcí není nikdy dost, není potřeba nijak sáhodlouze diskutovat. Jedním z mnoha takových neziskových počinů se stala jízda vlakem ČD a.s. do Prahy a zpět dne 30.8.2022 za doprovodu živého představení kapely S.A.S. Nechá se říci, že koncerty ve stísněných vagónových podmínkách začínají míti tradici, i když nepravidelnou. Všechna čest všem zúčastněným – muzikantům nýřanské punkové skupiny, hostům v ne zcela obsazeném železničním voze, samotné společnosti ČD a.s. s panem průvodčím, který si na tuto výjimečnou jízdu nahlásil mimořádnou směnu a v neposlední řadě i civilním cestujícím, z jejichž řad se našlo mnoho dobrovolných přispěvatelů do kasičky na malého Matyáše. Všechny zmíněné dílky neskutečně kreativního cestování měly společného jmenovatele – hlavního pořadatele a organizátora Pana Ká, bez jehož tahání za nitky v pozadí i popředí by se akce neuskutečnila. Report z akce je ZDE.

Ve čtvrtek 9.11.2022 došlo na vyvrcholení tohoto benefičního počinu – předání výtěžku přímo do rukou malého Matyáše. Byť chlapec navštěvuje teprve druhou třídu speciální školy, jeho zdravotní problémy jsou veliké a ceny léčebných výloh včetně pomůcek na zlepšení motoriky dolních končetin obrovské. Prasofest ve vlaku s výtěžkem 12 100Kč tak rodičům pomůže alespoň z malé části k úhradě speciálních ortéz kotníků a nártů.
V rodině Filipových jsme s Panem Ká nebyli poprvé – svědkem předání finanční hotovosti jsem byl po jízdě tramvají 2018, stejně tak jako po premiérové jízdě Prasofestu vlakem na Železnou Rudu a zpět v roce 2019. Proto mohu potvrdit, že peníze v tomto případě plní svojí úlohu a s velkým potěšením připomínám, že Matyáš letos dokázal udělat první samostatný krok!!! Pro někoho banalita všedních dnů, pro Matyáše odraz k lepším zítřkům. I když nikdy v životě nebude vidomý, krůčky a pohyb pro něho i rodinu mají nepopsatelný význam.
Pro ty z vás, kteří by měli zájem rodině Filipových přispět jakoukoliv finanční částkou, přidávám číslo účtu: Číslo účtu: 2301118407/2010.

Zde jsou odkazy na jednotlivé akce, které svým benefičním obsahem pomohly v minulosti, pomáhají v současnosti a jistě se stanou základem pomoci v čase budoucím. Níže uvedený seznam je výběrem akcí, kterých jsem se osobně zúčastnil - jednotlivé reporty jsou publikovány na dostupných webových stránkách.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace