16. 11. 2019 Losiná

Výtěžek z jízdy Prasofestu vlakem našel adresáta 16.11.2019

Předání finanční hotovosti rodině Matyáše Filipa

V sobotu odpoledne si hlavní pořadatel vlčtejnského Prasofestu, koncertů v plzeňské tramvaji a v neposlední řadě organizátor punkové jízdy vlakem ČD našel ve svém diáři čas na oficiální předání výtěžku z poslední jmenované akce rodině Matyáše Filipa z Losiné. Právě jeho jméno bylo středobodem nezapomenutelného železničního putování s kapelou S.A.S. ve stísněných vagónových podmínkách na trase Plzeň – Železná Ruda a zpět.

Benefiční akce podpořená koncertem jmenované nýřanské punkové skupiny přinesla do pokladničky slušnou částku, která bude využita k léčebným procedurám zdravotně postiženého chlapce. Matyáš je téměř nevidomý a další poruchy funkce dolních končetin vyžadují od rodičů celodenní péči. Velké pokroky byly vidět po příchodu z lázní, které mamince s Matyášem 2x do roka hradí zdravotní pojišťovna. S finanční pomocí všech účastníků spanilé punkové jízdy bude moci Matyáš absolvovat léčbu ve speciálním centru v Českých Budějovicích, kde mají procedury intenzivnější charakter a výhled na zlepšení je tak daleko příznivější.

Příjemné chvíle v rodině s povídáním o strastech a radostech ze života Matyáše byly vyvrcholením snažení pořadatele Pana K. pomoci na nejcitlivějším místě v našem okolí. Nezbývá, nežli popřát Filipovým co nejvíce zdravotních úspěchů a před hlavním organizátorem Prasofestu smeknout za jeho nezištnou aktivitu na poli benefice jako takové.

Závěrem bych rád zveřejnil číslo účtu, na který mohou případní dárci věnovat finanční částku podporující zdravotní výlohy sympatické rodiny Matyáše Filipa.
Č.ú.: 2301118407/2010

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace