13. 11. 2021 Plzeň, Bar U Kylla S.A.S., Antabus, Presumpce neviny

Bar U Kylla – Prasofest pro Matyáška 13.11.2021

Klubové vydání benefičního festivalu

V sobotu večer se v plzeňském baru U Kylla v Resslově ulici uskutečnil minifest tří kapel punkového stylu, které pod hlavičkou akce s názvem Prasofest pro Matyáška zahrály na místní scéně. Koncert se konal jako náhrada za zrušenou akci ve vlaku, přičemž zakoupené jízdenky neztratily platnost a početná návštěva tak velkou měrou přispěla k vybrání velice slušné částky v dobrovolné sbírce. Kromě finančních obnosů z kapes přítomných přispěli jako hlavní dárci IAC – International Automotive Components 20 000,- a Renovace domů 6 000 Kč. Celkový výtěžek, připravený k předání rodině Filipových z rukou hlavního pořadatele pana Ká, tak po uzávěrce činil neuvěřitelných 49 000,-!!! Všechna čest všem, kteří se na této sumě spolupodíleli! Připomínám, že kapely hrály bez nároku na honorář a za pronájem prostor baru U Kylla si provozovatel nevzal ani korunu. Parádní sounáležitost tak ukázala, že hudba nejen sbližuje, ale dokáže i pomoci.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993, jako S.A.S. od 2002

Nýřanští S.A.S. předvedli výjimečně dlouhé představení – přítomným hostům naservírovali prodloužený set za omluvenou kapelu T.B.N. V playlistu sáhli k osvědčeným kouskům, oprášili i několik starších věcí a nechyběla Opakovačka s nejmladším datem vzniku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Antabus

Plzeň / crossover-punk / 1992

Na Antabus jsme se dnes dostali teprve poprvé. Předzvěsti mluvily o výživných koncertech, skutečnost tyto reference na sto procent potvrdila. Navíc jsme se pozdravili z několika muzikanty ze sestavy, kteří jsou aktivní i v jiných formacích.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Presumpce neviny

Plzeň / punk / 2013

Dlouho jsme se s kapelou nepotkali. Přesto okamžitě, po nástupu Zdendy k mikrofonu, vytanuly vzpomínky na jejich energické hudební sety z minulosti. Ještě připomenu prosakující zprávy o práci na nových věcech… Máme se na co těšit. Velký finiš přišel se závěrečnými skladbami, kdy se u mikrofonu sešla řada jejich fans a společně dotáhli úspěšný blok do posledního akordu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace