10. 10. 2019 Plzeň S.A.S.

Koncert S.A.S. ve vlaku ČD 10.10.2019

Benefiční punkový mejdan na podporu Matyáše Filipa

Ve čtvrtek odpoledne vyjel z plzeňského Hlavního nádraží vlak na Železnou Rudu, jehož součástí byl i pronajatý vagón určený vybrané části cestujících. Jízdenka byla k mání pouze na netu a celkový počet 45 kousků byl vyprodaný dávno před termínem odjezdu.
Akci organizoval Pan K. – pořadatel známého Prasofestu na Vlčtejně. Ten po několika vyjednávacích kolech s ČD, a.s. a punkovou kapelou S.A.S. z Nýřan uvedl do pohybu soustrojí, jejímiž jednotlivými součástkami byl každý z nás. Prasofest ve vlaku se stal volným pokračováním punkových koncertů v plzeňské tramvaji linky č. 2, které se na veřejnosti setkaly s velice kladnou odezvou. Výtěžek z dnešní benefice bude Panem K. věnovaný na konto Matyáše Filipa.
Oficiální report je publikovaný na hudebním serveru Music Gate.cz. Dodatečně připojuji odkaz na Hudební knihovnu.cz s dalším reportem.

Plzeň → Klatovy

Dnes byl odjezd dopravního prostředku plánovaný na 15:50. Jak to tak bývá, čas je relativní a skutečnost se o 15 minut posunula. Na rozdíl od řadových cestujících jsme si prošli kontrolou vstupenek vystavených na jméno a poté nás úzká chodbička vedla kolem hudební miniarény do sedací části vozu. Svižné tóny známých věcí nýřanských punkerů vytvářely parádní atmosféru představení, které mělo první přestávku v Klatovech při přepřahání lokomotivy. Více prostoru na nástupišti a neustále hrající kapela byly výzvou pro první tanečníky.

Klatovy → Železná Ruda

Do cílové stanice nás vlak dovezl bez jakýchkoliv problémů a čas na objetí mašinky většina z nás využila k doplnění nikotinového deficitu. Jako blesk z čistého nebe přišel nápad se skupinovým fotografováním. Snímky zachycující aktéry netradičních zážitků budou mít v budoucnu historickou hodnotu a velice si vážím toho, že jsem u tohoto okamžiku mohl být.

Železná Ruda → Klatovy

Tolerantní průvodčí nás v ten správný čas nasměroval zpět do vagónu a my vyrazili na zpáteční trasu. S.A.S. jeli jako o život, což se projevilo i na aktivitě osazenstva vozu. Úzké uličky se staly centrem komunikace i poga, jedlo a pilo se do syta, hlasitý doprovod Mařeny z desítek hrdel občas přehlušil i reprobedny. V Klatovech jsme si opět užili čerstvého vzduchu lehce namíchaného tabákovým dýmem.

Klatovy → Plzeň

V posledním dějství dnešní anabáze byla nálada velice uvolněná. Fanouškové zpívali s muzikanty přímo do mikrofonů, chodbičkami procházet byl celkem složitý úkol a dle ztenčujících se tekutých zásob byl ten správný čas výlet ukončit. To se stalo příjezdem na Hlavní nádraží a hlasitým loučením jak s kapelou, tak mezi sebou. Neuvěřitelná jízda končila a my můžeme jen odhadovat, jaké další neobvyklé eso má Pan K. v rukávu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace