27. 1. 2023 Přeštice, Stodola T.B.N., S.A.S., Bijolit

Prasata v Přešticích – punkový koncert ve Stodole 27.1.2023

Na klubovém pódiu známé Stodoly zahrály tři punkové formace

V pátek večer se v multižánrovém klubu Stodola děly věci. Do stylově upravených prostor si našli cestu příznivci punkové muziky, kterou jim mírou vrchovatou servírovaly tři kapely z vyššího patra západočeské scény tohoto stylu. Z Nýřan si udělaly koncertní výlet T.B.N. a S.A.S., z Klatov přijela ukázat svůj playlist skupina Bijolit. I když by taneční parket snesl početnější kotel, nálada byla i tak vynikající a muzikou se bavili jak členové jednotlivých sestav, tak jsme si užívali večírek i my pod pódiem.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

T.B.N.

Nýřany / punk

S nýřanskou kapelou T.B.N.To Bych Neřešil, jsme se na podobných akcích setkali několikrát, naposledy ve Volduchách 24.9.2022 (zde je odkaz). Bedna u mikrofonu dokáže dát každé skladbě hodně ze sebe a na parketě bylo znát, že jejich dílna tu není neznámým pojmem. Potlesk a až přídavek povedený blok nýřanské party definitivně ukončil.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993

Opět skupina s kořeny sahající do nýřanského katastru. Trio muzikantů pod hlavičkou S.A.S. má v poslední době našlápnuto k vyšším hudebním patrům – jejich výjezdy v podstatě po celé naší vlasti svědčí o dosti dobrém kapelním jméně. Playlist byl klasicky průřezem jejich dlouholeté tvorby a určitě zde patřil k těm velice výrazným. V minulém roce jsme se několikrát potkali, naposled ve Volduchách, kde s předchozí T.B.N. zahráli na punkovém festivalu Vyvrhells pro Natálku a před tím to bylo na akci v Božkově 19.9.2022 (zde je odkaz).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Bijolit

Klatovy / punk / 1994

Shodou okolností jsme se s Bijolitem viděli minulý víkend v Hoštičkách (zde je odkaz), kde zahrál po boku Znouzectnosti. Stejně jako tam, tak i zde v Přešticích, si muzikanti viditelně užívali koncerty svých kolegů a s nástupem na scénu se do toho řádně opřeli. Výlety Milana Fričáka mezi fans, několik skladeb v podání manažera Vlasty Pláničky a v závěru přídavek, bez kterého nechtělo publikum pustit kapelu do šaten.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace