21. 1. 2023 Hoštičky, KD Zvýšený Riziko, Znouzectnost, Bijolit

Kulturák v Hoštičkách ožil punkovým koncertem 21.1.2023

Plný parket, dobrá muzika a parádní atmosféra

Sobotní večer jsme měli tu čest zúčastniti se punkového večírku v KD Hoštičky na Klatovsku. Již při našem celkem včasném příjezdu a vstupu na sál bylo jasné, že v Hoštičkách se budou dít věci. Prostory KDéčka se utěšeně plnily, místa k sezení byla obsazována, scéna připravená a tak nezbývalo nic jiného, nežli nazvučit Agenturou Mlok Pavla Duchoně první vystupující kapelu. Při této předkoncertní operaci o sobě dali vědět první tanečníci, pogo dostávalo v tuto časnou dobu zelenou a ostrý start pak vytáhl další příznivce na parket před muzikanty. Publikum tak v podstatě celý večer nestačilo vychladnout, skoky z pódia pumpovaly adrenalin do žil natlakovanému kotli a večírek měl punc akce daleko větších rozměrů.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Zvýšený Riziko

Klatovy / punk-rock / 2019

Klatovskou partu Zvýšený Riziko jsme na našich koncertních toulkách několikrát potkali. Naposledy v parlament Clubu dne 28.12.2022 na LemmyFestu (zde je odkaz), kde bohužel chyběl zpěvák Jára Adámek. Tuto sobotu však kapela nastoupila v plné palbě a na výkonu i kvalitě to bylo v Hoštičkách znát. Tak jako si muzikanti užívali vystoupení na pódiu, tak si hudební nálož užívali fanouškové pod scénou – taneční kreace, skoky z hrany jeviště… Nálada jedničková, nezapomenutelná.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Znouzectnost

Plzeň / rock punk / 1986

Plzeňská punková ikona Znouzectnost je vyhledávaným jménem na jakékoliv akci napříč naší republikou. Hoštičky nebyly výjimkou, role lídra sobotního minifestivalu se zhostila na výbornou. Známé žádané kousky tu měly hlasitou podporu, v playlistu nechyběl mnou oblíbený Krysař a v závěru setu vydupaný přídavek. Určitě koncert, na který stojí za to jít.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Bijolit

Klatovy / punk / 1994

Klatovskou partu Bijolit jsme na našich výjezdech potkali častokrát – naposledy ve Vrhavči dne 11.11.2022 (zde je odkaz), kde si střihla představení po boku slavných Plexis (s odstupem času mohu jen smutně dodat R.I.P. Petr Sid Hošek). Klatovští muzikanti si užívají každé vystoupení naplno, stejně tak jako jejich příznivci. Charakteristický přednes domácí dílny Milanem Fričákem od mikrofonu má pokaždé ty správné grády a hlasitou podporu nejen kmenových fanoušků.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace