24. 9. 2022 Volduchy, KD T.B.N., S.A.S., Stamp Out System, A.D.Z., Nízká úroveň, Skupina Marnosti, Rozšláplý Kecky

Vyvrhells pro Natálku – punkový benefiční festival 24.9.2022

KD Volduchy pohostil již třetí ročník v řadě této hudební akce

V sobotu odpoledne jsme se vydali směr Volduchy na Rokycansku, kde se v místním prostorném kulturním domě konal již třetí ročník benefiční akce na podporu léčebných výloh malé Natálky. Pod záštitou Vyvrhells a hlavního pořadatele Vildy Kounovského, se na pódiu vystřídalo sedm kapel bez nároku na honorář. I když se organizátoři snažili sebe víc, cestu do centra voldušského dění si našlo jen pár desítek fanoušků. Přesto měl večírek důstojnou atmosféru a v některých chvílích se parket zavlnil pogujícími hosty. Ještě dodám, že výtěžek byl ten samý večer předán do rukou rodičů malého děvčete, kteří z pódia poděkovali každému, kdo se sbírky zúčastnil. Nemohu nezmínit slova chvály na adresu zvukaře Jardy Pospíšila – jeho profesionální práci si užívali jak muzikanti na scéně, tak my všichni pod ní.
Další reporty jsou k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na Hudební knihovně.cz.

T.B.N.

Nýřany / punk

Nýřanská kapela T.B.N. s Bednou u mikrofonu se na scénách pohybuje řadu let. V roce 2019 vydala debutové album To Bych Neřešil, do kterého muzikanti vlisovali práci nadřenou ve zkušebně. U bicích jistě poznáváte Mařenu z S.A.S., který si tak v sobotu střihl plnohodnotný dvoják.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993

Skupina S.A.S. je mnohým známá z podobných benefičních akcí přesahující krajské hranice. Mařena, fungující v minulé sestavě jako bicman, přehodil přes rameno kytaru a jako zpěvák vypálil do publika osvědčené kousky staršího data vydání včetně věcí ze zatím posledního alba Blejt (2022).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stamp Out System

Libořice / punk

Libořičtí punkeři jsou na voldušském jevišti velice známým pojmem. Každý koncert jedou naplno a i tuto sobotu byla energie valící se z pódia živou vodou hloučku pogujícím fans. Ještě dodám, že jejich bicman Čertisko si užíval festival před vlastním vystoupením a samozřejmě i po něm, což dodává jejich účasti další nezanedbatelný rozměr. Palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

A.D.Z.

Rokycany / underground / od 2017 v současné kompletní sestavě

Na ultra undergroundovém triu A.D.Z. jsme se již několikrát objevili. Texty prezentované Jardou Baierem bývají občas jen pro silnější nátury, přesto má kapela své posluchače, svůj fansklub, provázející muzikanty na každé štaci.

Nízká úroveň

Rokycany / punk / 2013

Svižné punk-skáčko v režii rokycanské Nízké úrovně dokáže rozvířit dění na každé akci, kde zahraje. Volduchy nebyly výjimkou – pogo a celkem plno u pódia měly ty správné grády. Ještě před samotným výkopem přijal narozeninové gratulace kytarista Bohumír Liška, poté Honza Košař se svojí trubkou a partou sehraných muzikantů zvládli set na jedničku. Palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Skupina Marnosti poprvé

Písek / punk / 2019

Kapela Skupina Marnosti se ve Volduchách vyskytuje celkem často. Její sympatické vystupování, vtipné texty a autorské básně textaře Šejmuse jsou pokaždé příjemným blokem hlasitě doprovázeným publikem.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Předávání finanční sbírky

Během vystoupení písecké skupiny předal hlavní pořadatel Vilda Kounovský finanční částku vybranou na Natálku do rukou jejich rodičů, kteří přítomným hostům velice srdečně poděkovali. Slova z podstatně delší věty:“… punkeři mají srdce na správném místě…“ se mi dostala hluboko pod kůži. Palec nahoru.

Skupina Marnosti podruhé

Po této oficiální části dojela Skupina Marnosti svůj vymezený čas do poslední vteřiny včetně vytleskaného přídavku.

Rozšláplý Kecky

Řepín / punk rock / 2014

Na této výrazné kapele jsme již delší dobu nebyli, takže výměnu na postu basové kytary jsme si užili poprvé. Svižný punk se ve Volduchách nosí velice slušivě, což bylo znát na podpoře muzikantů napříč pokročilé noční hodině. Rozšláplý Kecky tu předvedly určitě vydařený závěr – palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace