9. 10. 2021 Osvračín Toxic Paradise, Corona, Lionika

Castle rock Osvračín – první zářez do hudební pažby 9.10.2021

Nově založený festival nabídl koncert tří kapel

Tento sobotní večer jsme se vypravili do obce Osvračín u Staňkova. V prostorách místního zámku se tu konal festival Castle rock s pořadovým číslem 1. Na sál si našla cestu početná návštěva příznivců dobré muziky, nechyběli hosté preferující pouze své favority. Bohatě zásobený bar, chutná strava z grilů v režii Fresh Home Catering a připravené, byť povětšinou potemnělé pódium, čekaly na ten správný čas, kdy do strun sáhla první formace.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Toxic Paradise

Plzeň / metal / 2012

Plzeňská metalovka si do své historie bude moci pořídit zápis jako první kapela hrající na této novodobé akci. S muzikanty jsme se v nedávné době potkali v Klatovech na náměstí (zde je odkaz) a ve Starém Plzenci na Plovárně (zde je odkaz). Pokaždé jeli na plno a s každým koncertem si rozšiřují posluchačskou základnu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Corona

Klatovy, Chlumčany / heavy metal / 2018

Také tahle kapela se pro nás v letošní letní sezóně stala několikrát cílem fotovýletu. S výše uvedeným Toxicem zahrála v Klatovech (zde je odkaz) a měli jsme tu čest setkat se na festivalu u Heřmanovy Huti (zde je odkaz). Výkon všech členů je pokaždé jedničkový a kytarová sóla Honzy Kolomazníka v nezvyklých pozicích se stávají legendou provázející skupinu na všech štacích.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Lionika

Staňkov / alternative rock / 2019

Poměrně věkově mladou kapelu založil Martin Šobr – basák domažlické DOA. Muzikanty včetně zpěvačky Elišky přivedl ze ZUŠ přímo do zkušebny, kde pilují starší kousky a pracují na vlastních věcech. Důkazem úspěšné práce je nabitý playlist a dnes představená novinka Teorie relativity. Byť bylo pódium ponořené do tmy, hlas Elišky a energie celé party byla více nežli hmatatelná.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace