28. 8. 2021 Heřmanova Huť Corona, T.B.N., Gauneři, S.A.S., X-Core, E!E, Metallica Czech Tribute Band

Vyvrhells pro děti vol. 5 – festival na Farském kopci 28.8.2021

Akce se uskutečnila napříč nepříznivé předpovědi počasí

V sobotu jsme se velice rádi stali součástí dobře namazaného festivalového stroje s názvem Vyvrhells pro děti. A jak hlásá titulek akce – výtěžek z této přehlídky kapel několika žánrů bude nasměrován tím správným kurzem, v tomto případě rodičům malé nemocné Zuzanky. Pořadatelé se opět vytáhli a na prostornou stage u Heřmanovy Huti pozvali sedm skupin, jejichž produkce přilákala díky nevlídnému počasí pouze kmenové srdcaře, kteří to však s pokročilejší dobou skvěle rozbalili. Součástí festu bylo, kromě výstavy amerických automobilů, i losování při technických pauzách o drobné věci do domácností. Akcí nás provázel moderátor Kamil Dráb, jehož hlas je často slyšet z celoplošného Rock rádia. Festival měl důstojný průběh, byť se areál zaplnil jen částečně. Kapely jely jako o život a tak není divu, že již v těchto chvílích uvažují pořadatelé nad ročníkem příštím, který tu bude, obrazně řečeno, co by dup.
Obsáhlý report o této události je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Corona

Klatovy, Chlumčany / heavy metal / 2018

Klatovská kapela přijala úlohu rozjezdovky se vztyčenou hlavou a výstavní set metalové muziky nasadil laťku pěkně vysoko. S novým zpěvákem tu představili nabitý playlist z domácí kuchyně.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

T.B.N.

Nýřany / punk

Nýřanští punkeři posílili o jednu kytaru, což bylo na kvalitě zahraných skladeb velice poznat. Ještě přidám dovětek, že zpěvák Aleš se blýskl i jako jeden z hlavních pořadatelů.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Gauneři

Plzeň / rock'n'roll-thrash / 1996

Na této energické kapele jsme již dlouho nebyli, o to více jsem se těšil. Mohu jen potvrdit, že muzikanti si drží svojí linii a koncert měl řádné grády.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock

Punkem nabité představení mělo širokou podporu snad všech přítomných pod Farákem. Skladby byly hlasitě doprovázené a pod pódiem bylo slušně zaplněno.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

X-Core

Znojmo / metal rap / 1998

S kapelou jsme se ještě na našem putování po koncertech nepotkali. Až dnes a mohu říci – paráda! Našlápnutá muzika a pohyb na scéně nenechaly hosty pod pódiem v klidu postávat.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

E!E

Příbram / punk-rock'n'roll / 1987

Příbramáky si dovolím označit jako tahouny festu. Byť se kotel nezaplnil do objemu, na jaký jsou muzikanti zvyklí, bezchybný výkon dostál jejich pověsti. Nevynechali oblíbené kousky, které se jako ozvěna z publika vracely na pódium.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Metallica Czech Tribute Band

České Budějovice / heavy-metal / 2016

Závěrečný set patřil této partě, kterou spojuje láska k muzice slavných originálů. Jejich představení umocnily ohňové efekty a i doprovod fanoušku u některých známých songů.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace