24. 9. 2021 Starý Plzenec Second Breath, Toxic Paradise, Vilém Čok & Bypass, DOA rock

Rockem proti hovadům – vydařený fest na staroplzenecké Plovárně 24.9.2021

Akce ve Starém Plzenci lákala známými hudebními jmény

Koupák pod náměstím nabídl příznivcům dobré muziky vynikající menu. Již vstupní brána s logem rockového rádia dávala tušit, že se budou dít věci. A zúčastnění hosté mi jistě dají za pravdu – benefiční festival Rockem proti hovadům nezklamal, byť fanouškové nezaplnili celý prostor pod výborně nazvučenou stage. Tématem akce bylo pranýřování neukázněných řidičů a výtěžek včetně dobrovolné sbírky pořadatelé předají pozůstalým zcela zbytečné dopravní nehody s tragickými následky. Na prknech se vystřídaly čtyři formace, byli jsme svědka blahopřání ke kulatinám Vildy Čoka a navíc zde proběhla losovačka o celkem slušné ceny.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Second Breath

Plzeň-Klatovy / crossover-metalcore, nu-metal / 2016

Jako první nazvučili muzikanti kapely Second Breath se zpěvačkou Šárkou u mikrofonu. Jejich konto zdobí několik vydaných singlů a určitě si tu svým nasazením našli nové posluchače.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Blahopřání Vildovi

Ještě před závěrem setu úvodní sestavy jsme se stali svědky blahopřání pořadatelů Vildovi Čokovi, který oslavil významné kulatiny. Dort a parádní klobouk známého rockera viditelně potěšily a skupinovka dokládá pohodovou uvolněnou atmosféru.

Toxic Paradise

Plzeň / metal / 2012

Není to tak dávno, co jsme si jejich koncert užili na klatovském náměstí (zde je odkaz). Parádní set s nadupanou muzikou a tunami mlhy do dnešního line upu skvěle zapadl.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vilém Čok & Bypass

Praha / rock

Tahoun dnešního mejdanu splnil očekávání natěšených fans. Energií našláplé představení plné pohybu a kousků jak starších, tak nových z posledního alba 4 kruhy přilákaly k zábranám snad vše, co se na Plovárně nacházelo.

Losovačka

Technická pauza před závěrečným blokem patřila losování ze zakoupených vstupenek. Výherci si postupně odnesli soudek piva, basičky lahvového moku a třetí výhra měla podobu exkluzivní lahvičky rumu Diplomático. Shodou náhod tuto cenu vyhrála naše Michaela, která luxusní pití předala přímo na pódiu Vildovi jako dárek k narozeninám. Parádní okamžik pátečního večírku.

DOA rock

Domažlice / rock / 1986

Závěrečný koncert patřil této domažlické bigbítové legendě. Vlastní věci namíchané covery světových kapel padaly na úrodnou půdu a potlesk v úplném finiši udělal definitivní tečku jednoho z posledních open air festivalů letošní sezóny.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace