22. 6. 2024 Bor, Zámecký park Svoloč, !V.V.U., Nukleární Hovada, Zvýšený Riziko, ŠpuntQaně, S.A.S.

Zámecký parket v Boru – JJ Bor Fest vol. 2 dne 22.6.2024

Sobotní odpoledne a večer na punkovém festivalu v Boru u Tachova

Putování za koncertními a festivalovými událostmi nás v sobotu zavedlo do nádherně upraveného Zámeckého parku v Boru. Hlavní pořadatel Faňas Matoušek tu zorganizoval druhý ročník JJ Bor Festu se silným punkovým nábojem. Na pevně stavěném pódiu se vystřídala šestice kapel, o jejichž zvukový přenos mezi obecenstvo se postarala firma Nanosound v obsazení Roman Havlíček mix a Veronika Krejčová světla. Dobře zásobené bary, pohodový tým pořadatelů a teplé letní počasí tak přilákaly hlavně festivalové srdcaře – do prostorného zázemí s lavicemi a stoly by se vešla početnější návštěva. Přesto tu panovala pohoda, perfektní koncertní atmosféra a celkově jsem měl z akce příjemný pocit. Níže přináším pár vět a galerie k jednotlivým sestavám, které se postaraly o hudební zážitky borského festivalu.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Svoloč

Kladensko / village punk / 2003

Jako první se o slovo přihlásila kapela Svoloč z Kladenska. Z domovské stanice si přivezla pěkně nabitý playlist, v němž určitě vynikla skladba Je mi tě líto Republiko. My se s muzikanty setkali na plzeňském Úmrtí Sida festu 4.2.2023 (ODKAZ).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

!V.V.Ú.

Pardubice / punk / 2019

Skupina !V.V.Ú. jede svojí lajnu pěkně zostra. Sestava se fanouškům zapsala do paměti vznikem 2019, odkdy dělá poctivě na svých věcech. Právě ty přetavila do stejnojmenného třináctiskladbového alba !V.V.Ú. (2023). Kromě toho jsou muzikanti aktivní i ve vizualizaci svých skladeb - 31.3.2024 pustili zatím poslední klip k songu Jsme to co jsme. My se s touto partou setkali v minulosti několikrát – přidávám ODKAZ na jedno z nich – Prasofest vol. 9 dne 6.8.2022
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Nukleární Hovada

Jičín / punk rock / 2007

Rum, Rumová Země a muzikanti se základnou v Jičíně – slovní spojení, jež tak nějak vystihuje výraznou punk-rockovou kapelu Nukleární Hovada. Komu nestačí originální název, může si její tvorbu pustit na hudebních servrech a věřte – alkoholu a nevšedních událostí v textech naleznete dost a dost. My se s touto sympatickou partou setkali v RC Prdel Beroun dne 28.5.2022 (ODKAZ).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Zvýšený Riziko

Klatovy / punk-rock / 2019

Klatovská skupina Zvýšený Riziko přijela do Boru včas a viditelně si užívala vystoupení snad každé z uvedených formací. Při svém koncertu zahrála parádně plný playlist, nechyběla komunikace s fans a vůbec bylo vidět, jak jde kapela nahoru muzikou i přednesem. Držím palce v tomto postupu a těším se na naše další setkání. To poslední proběhlo ve Strakonicích v Podskalí na Punkové párty 30.6.2023 (ODKAZ).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

ŠpuntQaně

Andělská Hora (KV) / punk-rock / 2003

Punk-rocková skupina ŠpuntQaně má v rodném listě rok 2003, na kontě několik CD a při vystoupení si mění hudební nástroje – bicman si prohodí bicí kotel s kytarou, druhý kytarista střídá svůj nástroj s akordeonem. Jen Bára si jede svojí strunnou linii celý set na svojí basovou kytaru ozdobenou nepřehlédnutelným bleskem. Ve výsledku měl jejich blok šťávu a z koncertu si muzikanti odnesli desítky gumových špuntů. Přidávám ODKAZ na JJF v Tachově 19.8.2023, kde tento tradiční festival otevírali.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993

Závěr Ještě Jednoho Bor Festu měla ve své režii nýřanská kapela S.A.S. Trio muzikantů se zpívajícím kytaristou Mařenou, vytáhlo na publikum staré dobré věci, které tu měly silnou podporu. Hlasitý doprovod tak byl samozřejmostí, stejně tak jako Láwův kontrabas občas letící ke stropu stage. Konečnou tečku celé akci dal až přídavek, který si publikum doslova vydupalo. Ještě přidám ODKAZ na naše setkání v Hospůdce U Jána na punkovém narozeninovém mejdanu 25.5.2024.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace