14. 5. 2022 Heřmanova Huť, Farský kopec S.A.S., T.B.N., Anteater, Vision Days, Hi-Fly, AC/CZ tribute show

Vyvrhells pro děti vol. 6 na Farském kopci 14.5.2022

Multižánrový festival v Heřmanově Huti se šesticí kapel

Sobotní den nabídl nádherné počasí, které využili mnozí příznivci dobré muziky k návštěvě areálu Farského kopce u Heřmanovy Huti. Po otevření brány se začali scházet první účastníci a bylo tomu tak v podstatě celý večer. Byť line up sliboval bohatou nadílku, prostor k sezení a ani plácek před zábranami se bohužel nenaplnil. Škoda, hudební mejdan za to stál! Pořadatelé připravili, kromě samotných koncertních bloků, i losování o tombolu a pro zájemce byla připravená jízda na speciálním třístopém stroji. Výtěžek z celé sobotní akce bude věnovaný na konto malého Ondráška, který se s rodiči objevil na pódiu po odehrání druhé sestavy. Organizátoři tímto děkují každému, kdo svou účastí podpořil dobrou věc a navíc se i skvěle pobavil.
Přidávám odkaz na loňský ročník: Vyvrhells pro děti vol. 5 – festival na Farském kopci 28.8.2021
Další report a galerie je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993

Nýřanští muzikanti v čele se zpívajícím kytaristou Mařenou vytáhli věci z nového alba Blejt (2022), nechyběly však ani kousky staršího data vydání. Svižná muzika a parádní přednes tu určitě slavily úspěch.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

T.B.N.

Nýřany / punk

Frontman druhé nýřanské kapely Bedna se tu neukázal pouze jako zpěvák, ale i jako schopný organizátor, v jehož režii se festival uskutečnil. Jejich sobotní playlist se opíral hlavně o skladby z debutového alba To Bych Neřešil (2019).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Poděkování rodičů malého Ondráška

Po odehrání posledního akordu skupiny T.B.N. přišli na pódium poděkovat publiku i kapelám rodiče malého Ondráška, na jehož účet poputuje výtěžek celého hudebního festivalu.

Anteater

Domažlice / rock-alternative / 2018

Domažlické trio se zpívající basačkou Andreou Kohoutovou nalilo metalovým setem olej do výběrového line upu. Muzikanti mají v plánu přidat ke dvěma vydaným titulům třetí CD, na kterém by měli začít dělat v dohledné době.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Losování tomboly poprvé

Přestávku využili pořadatelé k prvnímu kolu losování o věcnou tombolu věnovanou početnými sponzory.

Vision Days

Brněnec / punk-ska / 1990

Kapela brázdící punkové vody napříč naší vlastí se na Farském kopci ukázala poprvé, přesto tu našla širokou posluchačskou základnu. Před zábranami pogující fanouškové a dobrá muzika byly výstavní skříní v nabitém hudebním programu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Losování tomboly podruhé

Druhé kolo losovačky o věcné výhry gradovalo dražbou medovníku, který po odklepnutí nejvyšší čtyřmístné částky změnil majitele.

Hi-Fly

Plzeň / metal / 2017

Když se řekne Ota Mysty Husák, mnohým metalistům se vybaví starý dobrý Ferat, ze kterého Oto založil kapelu Hi-Fly ve velice podobném stylu. Na kontě mají několik titulů, jež mají v plánu snad letos rozšířit o další hudební nosič.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

AC/CZ tribute show

Ostrava / hard rock /2010

Až z dalekého Ostravska vážila cestu na místní scénu kapela AC/CZ tribute show. Sobotní večer tak poctila Farský kopec jako jediná revivalovka, jejíž jméno se skloňuje i na velkých festivalech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace