11. 6. 2022 Losiná, Pod lesem Crow to Crow, Nothing Left To Say, Psora, Search and Destroy, Panychida, Anime Torment, Liposuction by Shitsucker

Velká premiéra metalového Destroy!Festu v Losiné u Plzně 11.6.2022

V Hospodě Pod lesem bylo živo do pozdních nočních hodin

V sobotu odpoledne byl odstartovaný první ročník metalového Destroy!Festu, jež představil celou sedmičku výrazných kapel. Pod patronací pořádajícího Search and Destroy měla přehlídka tvrdé muziky pevný řád a v podstatě dodržovala časový rozpis avizovaný v upoutávkách na akci. Parádní areál u fotbalového hřiště, zasazený do svahu pod lesem, přímo vybízí ke konání podobných událostí. Ochotní pořadatelé, příjemná obsluha a fungující zázemí pak dotvářeli kulisy festivalu, který se snad dočká pokračování v příštím roce.
Další reporty jsou k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na portále Hudební knihovna.cz (aktualizováno 15.6.2022).

Crow to Crow

Lomnice nad Popelkou / death-hardcore / 2018

Do kronik hudebních map se jako první aktér Destroy!Festu zapsala skupina Crow to Crow. Z Lomnice nad Popelkou přivezla svojí dílnu prezentovanou zpěvákem Davidem. Ten během koncertu navštívil publikum pod stage a určitě tak přispěl k úspěšnému tažení kapely do losinských končin.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Nothing Left To Say

Plzeň / metalcore

Plzeňská úderka Nothing Left To Say nemá sice dlouhou hudební kariéru, přesto se do povědomí metalových fans zapsala vydáním debutového EP Identity (2022), které je oporou v sestavování playlistu. Navíc tu muzikanti představili i novinku, která by měla zapadnout mezi songy na připravovaném dalším EPéčku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Psora

Tachovsko / death metal / 2020

Staré rčení, že vše špatné je pro něco dobré, potvrdilo svým obsahem vznik death-metalové smečky Psora. Právě covidová krize dala dohromady muzikanty se smíšenými vokály, kteří se výrazně prosazují na menších, ale i dosti sledovaných akcích. Možná nepotrvá dlouho a my se dočkáme nějakého toho výlisku.
Několik videí si můžete prohlédnout na jejich facebookovém profilu.

Search and Destroy

Plzeň / death core / 2010

Kapela Search and Destroy si jde jednoznačně za svým cílem – oslovit co nejvíce příznivců metalové muziky. Jedním z těchto kroků bylo vydání zatím posledního EP Peklo je prázdné všichni ďáblové jsou tady, další etapou koncertního života se pak stalo uspořádání tohoto festivalu, kterému propůjčili část své hudební značky. Velká pochvala za toto snažení a pro mne obrovská čest býti u premiérového ročníku, který se snad stane odrazovým můstkem pro léta nadcházející.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Panychida

Plzeň / black metal / 2004

Black-metalová Panychida se řadí ke kapelám s mnohaletou historií protkanou stovkami koncertů napříč naší vlastí. V Losiné patřila určitě k tahounům festivalu. Energický blok s Vlčákem u mikrofonu potvrdil jejich dobré jméno na sto procent. Navíc tu kytarista Sinneral slavil kulatiny, což dodalo představení další bodíky navíc. Zatím posledním albem Gabreta Aeterna (2020) se zapsala do povědomí tisíců fanoušků dynamické muziky. Jsem velice rád za to, že jsem se mohl zúčastnit opožděného křtu této placky ve vyhlášeném plzeňském Parlament Clubu dne 12.2.2022 (zde je odkaz).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandcamp.com nebo na Spotify.com.

Anime Torment

Litoměřice / death-violence / 2007

Muzikanti litoměřické party Anime Torment zde dokázali zúročit jak svojí práci ve zkušebně přetavenou do čtyř titulů, tak zkušenosti ze stovek koncertů po vlastech českých i zahraničních angažmá. Dobrá muzika, komunikace s fans či adrenalinem prosycená ulička byly atributy jejich slušivého představení. Ani na poli vizualizace své tvorby nejsou pozadu s dobou – 26.1.2022 vypustili zatím poslední klip ke skladbě Garrote.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Liposuction by Shitsucker

Plzeň / death grind

V metalové nabídce sobotního festu měla své pevné místo i plzeňská kapela Liposuction by Shitsucker, jejíž death grind styl každým představení získává nové posluchače. Je pravda, že ne každý host se na jejich koncertě tlačí do první linie, přesto mají pevnou fanouškovskou základnu. Svůj výkon podtrhli v Losiné jako poslední vystupující formace, kterou si mnozí návštěvníci nenechali ujít napříč blížící se hodině duchů. Ještě dodám, že stabilní sestava disponuje třemi growlujícími zpěváky, z nichž se bohužel jeden na sobotní akci omluvil.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace