12. 2. 2022 Plzeň, Parlament Club Panychida, Wyrm, Mortifilia

Plný dům v metalovém Parlament Clubu potěšil pořadatele i kapely - 12.2.2022

Velká návštěvnost suterénního klubu se stává významnou tradicí

Skvělý tah na hudební branku si přičetli na své konto organizátoři metalových akcí ve známém plzeňském klubu. V nabitém line upu jsme si na úvod mohli užít Panychidu včetně křtu jejího posledního alba. Druhé dějství patřilo skupině Wyrm z Ústí nad Labem a o velké finále se postarala sušická nakládačka Mortifilia.
Další report a galerie je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.
Přidávám odkaz na perfektní report od Pavla Bartoně publikovaný na serveru FOBIA zine.

Panychida

Plzeň / black metal / 2004

O tom, že black metalový nářez v podání plzeňské kapely Panychida má širokou posluchačskou základnu, se mohl na vlastní oči přesvědčit každý z hostů sobotního mejdanu. Výrazná tvorba a koncerty napříč republikou mluví o dobré kondici skupiny, která tu na domácí půdě pokřtila poslední vydané album Gabreta Aeterna (2020). Kmotry se staly Stanley a Danuška, tváře nesmazatelně zapsané do historie klubu. Vystoupení, po zkropení CD plzeňským mokem, dojeli muzikanti k samotnému závěru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále bandcamp.com.

 

Wyrm

Ústí nad Labem / black-metal / 1997

Trio muzikantů se zpívajícím basákem, nezaměnitelnými kulisami v pozadí a warpaintem na tvářích členů Wyrmu, vyjelo na zteč klubu výtahem z posledního alba Purge (2020). Hutná muzika rezonovala prostorem a publikum určitě nenechávala chladným. Ve druhé části bloku zazněly věci z úsvitu kapely, o které se postaral bývalý zpěvák.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Mortifilia

Sušice / death metal / 1998

Tečku sobotního minifestíku přinesla svým setem sušická death metalová Mortifilia, jejíž playlist těžil hlavně z loňského alba The Great Inferno (2021). To už byly vidět v kotli náznaky mlýnice, vlasy létající do strun kytaristů a po každé skladbě les rohatých nad hlavami přítomných. Výrazný závěr se vydařil a přídavek pak sobotní párty přesunul do času minulého.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace