1. 3. 2024 Plzeň, Bílej Medvěd Brutus, Dost času

V Bílým Medvědovi zahájily březnovou sérii koncertů Brutus a Dost času 1.3.2024

Páteční koncert měl početnou návštěvu a skvělou bigbítovou atmosféru

Kultovní místo, kultovní kapela a natěšení fanouškové – základní shrnutí údajů o koncertě, který se do paměti zúčastněným zapsal výrazným písmem. Zaplněný parket a hlasitý doprovod prvního vystupujícího aktéra – skupiny Brutus byly znakem oblíbenosti této rakovnické legendy, jež formuje stále nové generace rockerů napříč celou naší vlastí. Dojezdovou formací, nastoupivší v podstatě hned po závěru pátečního lídra, se stala mostecko-plzeňská parta Dost času.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Brutus

Rakovník / 1966 jako Mandragora / rock

Není mnoho rockových příznivců, kteří by si někdy nezašli na pravou bigbítovou tancovačku v režii rakovnického Brutusu. Již více jak 55 let rozdává kapela pohodu a dobrou náladu na akcích, které se nevyhýbají ani zcela zapadlým místům na mapě naší České republiky. Sáša Pleska u kláves, zpěváci Honza Prokop a Vláďa Hasal u mikrofonů, jejich hudební kolegové pak u svých nástrojů – vše dohromady fungující jako dobře promazaný parní stroj. V plzeňském Bílým Medvědovi tak Brutus volně navázal na minulou návštěvu dne 24.3.2023 (odkaz), která stejně jako tato nejnovější dopadla na jedničku podtrženou.
Více o kapele naleznete na jejím oficiálním webu.

Dost času

Most-Plzeň / alternative-rock / 1999

Nevděčné role dojezdové kapely se s hlavou vztyčenou ujala skupina Dost času. Ani ona nebyla v Medvědovi nováčkem – její akustické představení jsme si tu poslechli v březnu loňského roku, shodou okolností také po koncertě Brutusu (odkaz). Je pravda, že v rámci časového presu rozjeli muzikanti svůj set bez zvukové zkoušky, což samozřejmě znamenalo laborování s mixážním pultem po celý zkrácený hudební set. V něm si jako host zahrál saxofonista Honza Nový z předchozí sestavy a s kmenovou Jitkou Rakovou vytvořili improvizované smíšené duo. Autorská tvorba, emotivní přednes a v neposlední řadě netradičně postavené bicí pak dotvářely celkový pohled na kapelu, která každým koncertem postupuje na žebříčku oblíbenosti.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace