24. 3. 2023 Plzeň, Bílej Medvěd Brutus, Dost času

Bílej Medvěd, Plzeň – koncert rakovnické ikony Brutus 24.3.2023

Páteční večírek měl bigbítový náboj, závěr patřil mostecké skupině Dost času

Skvělá atmosféra, skladby ovlivňující několik generací rockerů napříč naší vlastí a pulsující kotel byly atributy pátečního vydařeného mejdanu v plzeňském klubu Bílej Medvěd. Koncertní hala se zaplnila ještě před samotným výkopem rakovnické kapely a s úvodním songem po rituálním intru začalo u pódia býti pěkně husto.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Brutus

Rakovník / rock

Sehraní Brutusáci vyjeli na zteč místní scény s náloží oblíbených kousků, jejichž texty tu bylo slyšet ze všech stran a zákoutí, kam oko dohlédlo. Neuvěřitelná atmosféra, publikum všech věkových kategorií a dobrý zvuk pak dotvářely obrázek pátečního mejdanu kapely, která svojí pódiovou pohodu rozdává fanouškům již více jak neuvěřitelných 55 let. Rychle, pomalu, nahlas i tišeji – každý si vybral to své a v součtu pozitiv pak lze koncert vyhodnotit jednoznačnou jedničkou.
Ještě přidám odkaz na velkou kapelní událost – oslavu 55. narozenin Brutusu v Rakovníku, které jsme měli tu čest se zúčastniti.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Dost času

Most / alternative-rock / 1999

Se skupinou Dost času, dorazivší až z dalekého Mostu, jsme se na koncertní půdě setkali poprvé. Je pravda, že vystoupení si muzikanti střihli přímo v srdci Bílýho Medvěda – na malém plácku těsně u baru a navíc v akustickém provedení, přesto o sobě dali vědět jejich kmenoví fanoušci, kteří si prostor před kapelou úspěšně nacházeli. Kapela jede svojí alternative-rockovou lajnu bez jakýchkoliv problémů a jistě si tu našla nové posluchače napříč generacemi. Z časových důvodů jsme se rozloučili ještě před samotným závěrem a před půlnocí vyrazili směr domov.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace