18. 2. 2023 Soběkury, KD Metallica Czech Tribute Band a teplický Motorband

Soběkury KD – koncert dvojice výrazných kapel 18.2.2023

Na místním pódiu zahrály Metallica Czech Tribute Band a teplický Motorband

Sobotní večer v Soběkurech na Přešticku měl příchuť dobré muziky v dárkovém balení. O přízeň celkem slušné návštěvy se přihlásily dvě formace, které to měly na místní scénu poměrně daleko, přesto předvedly výborné sety a mohu říci, že bylo co poslouchat, na co se dívat. Akce proběhla pod hlavičkou hlavního pořadatele Davida Balacka, jež se tak postaral o ten správný rozruch v jinak poklidné obci.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Metallica Czech Tribute Band

České Budějovice / heavy-metal / 2019

Českobudějovická revivalová skupina Metallica Czech Tribute Band vyjela na zteč prostorného jeviště pěkně zostra. V jejich podání tu zazněly známé pecky od slavných originálů, které nenechaly publikum chladným, u zábran bylo chvilkami pěkně živo. O tom, že se metalový styl v Soběkurech nosí velice slušivě, svědčil vytleskaný přídavek a děkovačka s fanoušky. K sestavě samotné bych dodal, že hlavní zpěv byl v režii Jana Koclíře, který se ke kapele přidal teprve v loňském roce. V poslední větičce přidávám odkaz na festival Vyvrhells pro děti vol. 5 dne 28.8.2021 (zde je odkaz), kde jsme se s kapelou potkali naposledy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Motorband

Teplice / rock / 1986

Teplický rockový Motorband píše svojí historii od 1986. Za dobu existence se u něho vystřídalo dosti muzikantů i zpěváků, prošel si koncertními pauzami i bouřlivými restarty. Na poli tvůrčím je skupina viditelně plodná – dlouhou řadu vydaných titulů prozatím uzavírá album Černá & bílá (2021), ze které tu mnohé zaznělo. S kapelou jsme měli tu čest potkati se poprvé a hned doplňuji, že naposledy v této sestavě. Dle dostupných informací na sítích, právě po tomto koncertu od Motorbandu odchází zpěvák Ladislav Korbel. Kapela však jede dál, o vokální prezentaci se podělí muzikanti strunných nástrojů a akce s jejich účastí tak nebudou ze strany kapelní nijak skrečovány. Držím palce jak Láďovi v jeho kariéře muzikálové, tak skupině Motorband v dalším koncertním období a snad se zase někdy někde potkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace