10. 3. 2023 Luženičky, KD ErozE, Propast, Odyssea rock

Rockový bál plný padesátkových oslav 10.3.2023

Páteční večer v Luženičkách u Domažlic měl příchuť narozeninové párty, kde se na pódiu ukázalo několik čerstvých padesátníků.

Primárně to byli tři členové staňkovské ErozE, kteří měli v loňském roce v součtu 150 let, k nimž si v Poběžovicích 8.10.2022 nadělili vydařenou hudební akci (zde je odkaz). Sekundárně to pak byla hostující Odyssea rock, jejíž hudební dráha letos dosahuje milníku pěti křížků a kulatinami se tak skvěle zařadila do line-upu pátečního mejdanu. Třetím aktérem, ucházejícím se o přízeň publika, se stala domažlická Propast, která sice neslavila narozeniny, ale druhým koncertem po více jak dvacetileté pauze ukázala, že v trošku pozměněné sestavě má stále co nabídnout. Večírek se těšil celkem slušné návštěvě s kulminací při závěrečném koncertu plzeňské Odyssey.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Propast

Domažlice / rock / 1991 - 2001

Rocková Propast se na české scéně objevila 1991, o deset let později pak svojí činnost ukončila. Jak vývoj doby ukázal, nestalo se tak definitivně – v loňském roce na Poběžovické akci dokázala, že stále umí. Skupiny Propast a Erozi propojuje hudebně velice vytížený zpívající kytarista Marian Kudela, který si tak na místním pódiu střihl plnohodnotný dvoják. Stejně jako v Poběžovicích, tak i zde, předvedla kapela povedený blok, kde se u mikrofonu objevil i jeden ze zakládajících členů – basák Ivan Malík. Potlesk na otevřené scéně možná nastolil nevyřčenou otázku – opravdu to byl poslední koncert???

ErozE

Staňkov / rock / 2019

Staňkovská ErozE má našlápnuto k vyšším příčkám českého hudebního průmyslu. Je pravda, že zatím na kontě nemá žádné album, přesto její tvorba obsahuje silný potenciál a může se pochlubit širokou posluchačskou základnou. Na poli vizualizace jsou muzikanti celkem úspěšní – několik klipů s Pouličními dámami jako posledním počinem zveřejněným na You Tube 24.7.2021. Ještě k názvu ErozE – dle dostupných info je to vyjádření o křehkosti duše.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Odyssea rock

Plzeň-jih / rock / 1972

Nespočet textů bylo napsáno, nespočet fotografií zveřejněno na adresu rockové Odyssey. Kapela letos slaví 50 let na scéně, což je věk úctyhodný a s přihlédnutím na týdenní počet koncertů až neuvěřitelný. Parta zkušených muzikantů kolem Vaška Běhavého dokáže zahrát čtyřhodinové představení bez mrknutí oka stejně tak, jako hodinový set na velkém festivalu, což jí řadí k top jménům českého bigbítu. Na místním pódiu si jen a jen potvrdila dobé jméno – plný parket a hlasitý doprovod každé odehrané skladby tak dodával večírku neopakovatelnou atmosféru.
Ještě přidám odkaz na koncert v Rakovníku 10.9.2022 k příležitosti 55. výročí kapely Brutus, kde jsme se s Odysseou potkali naposledy (odkaz).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.


Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace