10. 9. 2022 Rakovník, Tyršovo koupaliště Bývalí členové Brutusu, Odyssea rock, Brutus

Tyršovo koupaliště Rakovník – 55. let Brutusu 10.9.2022

Koncertní narozeninová oslava bigbítové legendy

V sobotu odpoledne jsme vyrazili směr Rakovník, kde se v areálu Tyršova koupaliště konala velká narozeninová událost - kapela Brutus zde na domácí půdě oslavila 55. výročí od založení. Příjemné prostředí, fungující zázemí s dobře zásobenými bary a natěšení fanouškové všech věkových kategorií čekali pouze na hodinu H, kdy do strun sáhla hudební skupina sestavená z bývalých členů skupiny, jež v průběhu existence měnila několikrát svůj název.
Další reporty jsou k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na Hudební knihovně.cz.

Bývalí členové

Jak jsem výše předeslal, úvodní blok patřil pamětníkům vzniku Brutusu, tenkrát pod jménem Mandragora. S vývojem hudebním i politickým si kapela měnila název na Elektronik, Brutus, Kyklop a po sametové revoluci se nad výsostným znakem se žlutým pozadím objevilo znovu jméno Brutus. Právě muzikanti, jež zažili tyto časy, byli součástí sestavy, která hudbou 60. – 70. let otevřela sobotní program.

Uvedení do Dvorany slávy rakovnického bigbítu

Tak jako ve sportovní sféře bývají dresy výjimečných sportovců vyvěšovány pod střechy stadiónů, tak nějak to v Rakovníku funguje u Dvorany slávy rakovnického bigbítu. Právě do této síně vyvolených byly v sobotu uvedeny názvy Brutus a Kyklop. V kategorii Osobnosti pak převzali certifikáty Milan Křižanovský, Vladimír Hasal a František Matějovský. Potlesk a gratulace uzavřely oficiální část koncertu, který začal se zvukovkou následující kapely nabírat na obrátkách.

Odyssea rock

Jako hudební host přijela zahrát a poblahopřát rakovnickým kolegům plzeňská rocková Odyssea. Muzikanti kolem Václava Běhavého si na sobotní večer připravili výběrový playlist, kde nechyběly vždy žádané kousky z jejich bohatého repertoáru. Hlasitý doprovod a zaplněný prostor před stage dodávaly vystoupení ten správný náboj, tu správnou atmosféru.

Brutus

Rakovnický oslavenec nastoupil před rozjeté publikum s profesionálním přístupem – svůj více jak dvouhodinový blok nerozdělil byť jen krátkou pauzičkou. Sehraná parta vybalila skladby charakterizující její kariéru v tom nejlepším světle. Fanouškové namačkaní u pódia a kotel táhnoucí se kam až oko dohlédlo - skvělá atmosféra. Jednohlasný doprovod každého jednotlivého songu dokazoval oblíbenost Brutusu bez jakýchkoliv „ale“. Palec nahoru všem, kteří se této slavnostní akce zúčastnili – jak na stage, tak těm pod ní. Po závěrečné sólové skladbě Sáši Plesky rozzářil oblohu několika minutový ohňostroj, jenž se stal tečkou rakovnického úspěšného mejdanu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace