16. 10. 2021 Přeštice - Spolák Gallileo, Benefit

Přeštický Spolák se vytáhl koncertem dvou známých kapel 16.10.2021

Bigbítové legendě Benefitu rozehřálo publikum blovické Gallileo

Sobotní večer jsme vyjeli opět směr Přeštice, tentokrát do kulturního stánku s názvem Spolák. Připravený sál a pohodoví pořadatelé přivítali první hosty ještě před plánovaným startem. Je pravda, že prostor se zcela nezaplnil, přesto Gallileo i lídr večera Benefit nesundaly nohu z plynu a představení odehrály v plném nasazení.
Další obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Gallileo

Blovice / rock / 2004

Není to tak dávno, co jsme měli tu čest zúčastnit se jejich posledního alba v řadě Tak se tě ptám (2020) v MC Sklep Spálené Poříčí (zde je odkaz). Stejně jako tam, tak i zde, v přeštickém Spoláku, vytáhly na světlo to nejlepší ze svého bohatého repertoáru. Jak starší kousky, tak věci ze zmíněné placky – vyvážená směs svižného rocku. V závěru si s Lubošem Mrázem zazpíval i bývalý člen kapely Jakub Bartoň.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Benefit

Praha / rock / 1970

Již více jak padesát let brázdí neklidné bigbítové vody rocková kapela Benefit. Za dobu existence se nevyhnula personálním i generačním změnám, styl však neopustila. Kromě roky prověřených kousků tu nemohly chybět vyhlášené pohádky, které výživný set skvěle završily.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace