11. 2. 2023 Praha, Klánovice - klub Black Pes Hakel Band, The Pant, Wotazník, H.I.B.

Hudební klub Black Pes – Kluboofka Fest vol. 5 dne 11.2.2023

Rozhovory, koncerty a dobrá muzika v klubovém prostředí

Druhou polovinu sobotního dne jsme měli tu čest býti součástí akce pod patronací hudebního serveru Kluboofka TV. Již z názvu tohoto portálu je zřejmé, jaký typ koncertních událostí je prioritou sehrané party kameramanů, moderátorů a potažmo lidí stojících v pozadí. My se stali jedním ze střípků festivalu v klánovickém klubu Black Pes, jež nesl pořadové číslo 5. Cestu na místo konání jsme absolvovali celkem v pohodě – navigace předvedla svá kouzla a včasným příjezdem jsme nebyli ochuzeni o zákulisní přípravy k natáčení rozhovorů uvedených jako bod jedna v programové soupisce. Kamera, světla, poslední úpravy a Kluboofka Fest vol. 5 právě odstartoval.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Kluboofka TV.cz. (Připravuje se)

Rozhovory

Na tuto část sobotní dvousložkové párty jsem byl dosti zvědavý. Nastavená kamera s profi obsluhou čekala na první záběry, kterými se stal dialog zkušeného moderátora Tomáše Vladeky se zástupcem pivovaru Chotěboř Tomášem Vojtěchem. Právě chutné pivo z jejich varny provází kluboofkové festivaly napříč republikou a mohu potvrdit, že se opravdu nechá pít.
Poté se u mikrofonu ujala Zuzana H. V rozhovoru s kapelou Hakel Band ukázala svůj hudební přehled a schopnost improvizace.
Tomáš Vladeka pak dotáhl další tři povídání s kapelami The Pant, Wotazník a skupinou H.I.B. do závěru prvního dílu sobotní skládačky. Ještě dodám, že všichni zúčastnění byli odměněni limitovanou sérií exkluzivní kávy z pražírny Otrokovice s logem serveru na čelní straně, která je jako pivovar výrazným článkem kluboofkových akcí.

Hakel Band

Hradec Králové / rock-hardrock / 2016

Hardrocková kapela Hakel Band se stala rozjezdovkou na klubovém pódiu těsně po šesté večerní. Chvilka zvučení, doladění odposlechů a poté ostrý start skupiny, jejíž historie není sice extrémně dlouhá, přesto dala vzniknout bohatému repertoáru. Ten je přetavený do několika titulů, kde má u fans silnou odezvu dvanáctiskladbové album Moucha v pivu z roku 2021. Určitě vydařený set podpořený dobrým zvukem a spoustou mlhy, která jen nerada propouštěla barevné paprsky ze světelné rampy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

The Pant

Břidličná u Bruntálu / hard rock-metal / 1996

Sympatická skupina The Pant se může pochlubit více jak pětadvacetiletou hudební dráhou a štacemi na českých i zahraničních pódiích. Výše uvedené větě odpovídá jak dlouhá řada vydaných titulů, tak texty v angličtině i v češtině. Každému to, co jeho jest. Představení mělo šťávu a ještě dodám, že v loňském roce došlo ke změně motoru u bicích, kde do rozjetého vlaku naskočil Ivo Batoušek.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Wotazník

Mladá Boleslav / hard-rock-punk / 2014

Mladoboleslavský Wotazník byla v sobotu jediná kapela, se kterou jsme se v minulosti potkali – není to tak dlouho, kdy v Hořovicích předskočila karvinské Doze (zde je odkaz). Domácí dílnu muzikanti neustále rozšiřují a dle dostupných informací pracují na novém klipu, který rozšíří pole vizualizace po zatím posledním videu Řím vypuštěným 7.1.2022. Ku cti sehrané skupiny nutno vyseknout poklonu za instalaci mlhotvorných pulsních aparátů na hraně pódia. Byť se klub zdaleka nezaplnil, muzikanti publikum o tuto podívanou neošidili, i když si tím zkrátili časový interval jim vymezený.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

H.I.B.

Kněžice u Městec Králové / metalcore / 2012

Kapelu vyzrálých muzikantů, hrajících pod hlavičkou H.I.B. od 2012, spojuje chuť ukázat ostrý hudební nářez balancující mezi několika HC styly. A nejen tímto je parta výjimečná. Zajímavé jsou i texty, jež na rozdíl od válek či slaďáků plných lásky zvýrazňují příběhy z jiných částí veřejného života, kde se mluví o záchranářích, hasičích… Tvrdou práci ve zkušebně pak vyváží na štace napříč naší vlastí, i když je sestava v poslední době méně vytížená. Snad čas ukáže přívětivější tvář a s nadupaným H.I.B. se na našich koncertních putováních znovu potkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace