28. 1. 2023 Hořovice, Společenský dům Wotazník, Doga

Společenský dům Hořovice – Respekt vinyl tour 28.1.2023

Úvodní koncert republikové tour kapely Doga

Sobotní večer jsme se po delší době vydali do centra koncertního dění v Hořovicích – Společenský dům nabízel parádní line-up, kde Wotazník rozehřál publikum oblíbené Doze. Pod pořadatelským dohledem Zdeňka Ulmana se prostory otevřely sice s trochou zpoždění, hřejivé teplo a hmatatelné očekávání věcí příštích však plnohodnotně nahrazovaly nepříjemné čekání v mrazivém počasí. S přibývajícím časem se sál zaplňoval a kdo si neodstál první lajnu u zábran od začátku, jen těžko se k pódiu dostával.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Podpisovka kapely Doga

Avizovaná podpisová akce Dogy byla viditelně očekávaná a celkem dlouhá fronta jen dokazovala oblíbenost muzikantů, kteří neměli problém se selfíčky či skupinovým fotografováním s fanoušky před plakátem kapely. Vstřícnost a ochota jednotlivých členů jen a jen podtrhly dobré jméno české hardrockové stálice.

Wotazník

Mladá Boleslav / hard-rock-punk / 2014

Jako první se po zvukovce přihlásila o slovo punkrocková parta Wotazník. Se sídlem v Mladé Boleslavi a rokem vzniku 2014 nepatří k začátečníkům, což bylo na hudebním projevu jasně vidět. Vlastní dílna přetavená do dvou alb IČ 14 (2017) a Penta (2020), neustálý pohyb na jevišti, dredové kreace klávesáka Robina – celkem slušně odvedená hudební práce. Se skupinou jsme se na našich koncertních toulkách ještě nepotkali, ale výhledově… Kdo ví? Možná v dosti blízké budoucnosti budu mít možnost o Wotazníku opět napsat několik vět.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálech Bandzone.cz a na Spotify.com.

Doga

Karviná / hard-rock / 1988

Kapela Doga s rodným listem z roku 1988 se na každém pódiu, na každé akci cítí jako doma. Nespočet koncertů a dlouhý seznam vydaných titulů zdobí její hudební dráhu. Sobotní koncert v Hořovicích byl první ze série pod názvem Respekt vinyl tour 2023, která je zaměřená na podporu zatím posledního alba Respekt (2021). Nezaměnitelný Izzi s kytarou u mikrofonu, obrovské kouřící lebky lemující nově sestavenou scénu, lasery, mlha a plameny – tak nějak ve zkratce atributy padnoucí jako první do oka snad každému z hostů. Perfektní přednes a komunikace s publikem jsou velikou devizou kapely, která tímto turné ještě dávno v letošním roce neřekla své poslední slovo. Na závěr přidám odkaz na koncert, kde jsme se s Dogou naposledy potkali – Vlčtejn 10.9.2022.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálech Bandzone.cz a na Spotify.com.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace