13. 5. 2022 Starý Plzenec, Lidový dům Rezatý Rakety, Typ Skršín, Čerstvě natřeno, Kpt Krab, Mr. Yá Hnus Převelebný, Johnny Service, Ramones Plzeň, Venca Mynář a jeho zrniny, Hanzík, Ženeveš, Čtyřlístek, Černá Slepice, Aštar Šaman, Železný Průjem, Brodecké Untergrunt, Detail

Festival Odpadních Vod vol. 7 ve Starém Plzenci 13.5.2022

Undergroundová přehlídka na sále místního Liďáku

Osvědčený dvoudenní formát netradiční muziky měl na pořadu pátku a soboty vystoupení spousty kapel a písničkářů, kteří si dokázali udržet pozornost publika. Na rozdíl od loňského roku jsem se zúčastnil pouze pátečního večera koncertů tří zahajovacích formací.
Přidávám odkazy na loňský ročník:
pátek 11.6.2021
sobota 12.6.2021

Publikum se scházelo v podstatě celý večer a dodávalo každému setu tu správnou dávku zpětné energie, kterou si vystupující jistě zasloužili. Dekorace potkanů na jevišti, covidový sloup s rouškami, burza oblečení a LP, dražba tomboly… to vše čekalo na hosty, kteří si do Liďáku nalezli cestu.
Další report a galerie je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na Hudební knihovně.cz.

Zahájení

Po oficiálním zahájení hlavním pořadatelem Mičem si vzal slovo průvodce festivalu Aštar Šaman a s přáním hezkých zážitků byl festival odstartovaný.

Rezatý Rakety

Plzeň / alternative-bigbeat

S kapelou jsem se právě zde potkal minulý rok na jejich premiéře před veřejností. Na muzikantech byl vidět posun vpřed a jistě o skupině v budoucnu uslyšíme. Kromě domácí dílny nabídla fanouškům letos v březnu klip ke skladbě Nad piánem pán, jenž se rychle dostává do oběhu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Typ Skršín

Praha / alternative-big-beat / 2003

Na tuto skupinu jsem poměrně zvědavý. Dnes mohu říci, že jejich výkon měl šmrnc a zajímavé pódiové zpracování s výraznými texty. Kapela si v minulosti prošla bezkoncertním obdobím a personálními změnami, které ukončil restart a návrat na pódia v roce 2009-2010.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Dražba tomboly

Technickou pauzu využil Aštar Šaman k dražbě obálky se zážitky. Je pravda, že z prvotní nabídky padesáti korun jí vydražil za rovných devatenáct, přesto dění na scéně přilákalo spoustu pohledů a ohlasů. V závěru přestávky jsme si užili několik lidových moravských písní od člena skupiny Brodecké Untergrunt, která měla termín výstupu až v sobotu odpoledne.

Čerstvě natřeno

Jihlava / alternativa / 1984

Daleká cesta z Jihlavy nezanechala na emotivním výkonu sehrané party byť jen náznak únavy. Energie se ze scény viditelně přelévala do publika, které v tanečních kreacích doslova roztrhalo covidový sloup na cucky. Kapela má ve své historii dobu nečinnosti v letech 1995 – 2016, kdy se po restartu objevila znovu před veřejností a dle ohlasu si i zde našla nové posluchače.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace