12. 6. 2021 Starý Plzenec P.N.P., Nazdárci, Rezatý Rakety, Ramones Plzeň, Železný průjem, Johnny Service, Yamabushi, Quido MC, Aštar Šaman, Die Retardovaný Koksoplyn, Fousáč, Psychedelická Barborka, Brodecké Untergrunt, Barbar Punk, VS Ortel, Kluk z Holdingu

FOV – den druhý, ještě výživnější 12.6.2021

V sobotu odpoledne Festival Odpadních Vod pokračoval druhým dějstvím.

Tematická výzdoba interiéru byla doplněna prodejní výstavou obrazů, nabízející se možným zájemcům podél zdí. Přišla hodina H a nebylo co řešit – druhý den undergroundového šílenství byl odstartován.

P.N.P.

Volyňskou skupinu v původním rozpisu nenajdete – byla pořadateli narychlo povolána jako alternativa odhlášených formací. Za sebe mohu říci, že blok se vyloženě povedl a pevně věřím, že se ještě někde potkáme. Ode mne palec nahoru.

Nazdárci

Vlastní dílna, sehraná parta a hraní dokonce na odpadní potrubí! I takové střípky byly na pódiu k vidění a hlavně ke slyšení.

Rezatý Rakety

Když premiéra, tak ve velkém stylu na dobře obsazeném festivalu. Kapela si zde udělala první zářez z veřejného koncertu, na který několik let trénovala.

Ramones Plzeň

Nadupaná muzika, hutné texty v angličtině a chuť hrát – krátká charakteristika skupiny, o které určitě ještě uslyšíme.

Písničkář Železný průjem

Celkem nešťastné načasování koncertu, doprovázeného početným fans, který běžel současně s Ramones. Na tohoto muzikanta jsem byl dosti zvědavý, ale bohužel, chytnul jsem až úplný závěr při děkovačce.

Johnny Service

Několikrát jsem měl tu čest jejich koncert navštívit. S texty opěvujícími vyprazdňování a vším, co s tímto aktem souvisí, dokáží umocnit atmosféru tematickými pomůckami.

Yamabushi

Představení bylo, alespoň pro mne, velice zajímavé. Jak aktéry samotnými, tak muzikou i nástroji. Yamabushi lze přiřadit k zakladatelům českého undergroundu a jejich koncerty bývají motorem mnoha festivalů či různých sešlostí.

Quido MC

Karikaturista a hudebník v jedné osobě, který na vystoupeních používá zpětný projektor. Komentáře, zpěv a videa jsou pouze v jeho režii.

Aštar Šaman

Moderátor festivalu zde využil technickou pauzu a za doprovodu několika hudebníků hlásal do sálu své myšlenky a vize.

Die Retardovaný Koksoplyn

Již při hledání info o kapele mě bylo jasné, že koncert nebude procházkou růžovým sadem. Skutečnost předčila očekávání. „Šílenství“ sálající z pódia jak v textech, tak v používání zavěšených rekvizit, mělo z publika hlasitou odezvu. Lovcům nevšedních zážitků vřele doporučuji navštívit jejich vystoupení, na které se hned tak nezapomíná.

Písničkář Fousáč

Singl blok harmonikáře Fousáče potěšilo mnoho hostů. Vlastní kuchyně, naleštěný a dobře znějící akordeon – příjemný oddechový zážitek.

Psychedelická Barborka

Kytary, žesťové nástroje, bicí a spousta songů zdobilo set této strakonické party.

Brodecké Untergrunt

Předpůlnoční malá scéna ožila vystoupením tohoto muzikantského dua. Před publikem dokázali obstát s hlavou vztyčenou a potlesk si tak právem zasloužili.

Barbar Punk

Parádní blok umocněný pohybem, kostýmy a hrou na dudy. Byť nastala již pozdní hodina, energie přelévající se na sál oživila nejen atmosféru, ale i mnoho unavených hostů.

VS Ortel

Black metalový set těsně před závěrem festu napumpoval adrenalin do žil snad každému, kdo si přišel metalové trio poslechnout.

Kluk z Holdingu

Úplným závěrem se stalo vystoupení písničkáře pod názvem Kluk z Holdingu. Jeho set v akustickém podání se stal zcela posledním zážitkem, který jsme si v Liďáku mohli tento víkend užít.

Další report včetně obsáhlých galerií je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace