8. 6. 2024 Losiná, Pod lesem Beyond the Dark Angel, Halo of the Sun, Inception of Fall, Vanguard, Search and Destroy, Kryptor, Fleshless, F.ckers Freakers

Destroy!Fest vol. 3 - pohodový metalový festival v Losiné u Plzně 8.6.2024

Třetí pokračování hudební akce v Hospodě Pod lesem mělo na programu osmičku vystupujících kapel

Sobotní odpoledne se stalo v Losiné Pod lesem časem konání třetího ročníku metalového Destroy!Festu. Pořadatelé ze skupiny Search and Destroy se postarali o pozvánku osmi výrazných formací, jejichž rukopis zahrnoval několik odnoží metalových stylů. Na zděné kryté stage se ukázali muzikanti mladších ročníků, povětšinou to však byly sestavy s vyzrálými hudebníky, kteří by svůj um a elán pro muziku mohli prodávat po kilogramech. Akce se těšila dobrému počasí, ostrému zvuku, připravenému zázemí a hlavně přítomnosti hostů, kterých by se do festivalových prostor vešlo určitě více. Ale i přesto bylo na D!F vidět jeho vzrůstající úroveň jak v organizaci, tak ve výběru známých jmen z české metalové scény. Palec nahoru si určitě zaslouží publikum, jež od úvodních akordů nenechalo parket osiřet a žádná skupina tak nezahrála do prázdna.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Beyond the Dark Angel

Plzeň / black-metal / 2022

Hned první set kapely Beyond the Dark Angel měl, viditelně ne jen u mě, zasloužený úspěch. Výrazný warpaint, kvalitní muzika a neodmyslitelné kulisy black-metalového stylu tu po právu oslovily podstatnou část publika. Určitě se těším na naše další koncertní setkání.
Více o kapele naleznete na jejím oficiálním webu.

Halo of the Sun

Kladno / metal core, djent / 2015

Kladenská skupina Halo of the Sun zahrála jako druhá v pořadí a svým výkonem určitě zapadla do sobotního line-upu. Pod pódiem byla vidět parta kmenových fans, kteří si koncert náramně užívala. Přidávám ODKAZ na hudební soutěž Múza 2023, kde se kladenští muzikanti probojovali do Hlavního finále 30.11.2023.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Inception of Fall

Kroměříž / death-metal / 2016

Muzikanti Inception of Fall z Kroměříže měli za sebou poměrně dlouhou cestu, která se na představení v žádném případě negativně nepodepsala. Nevím jak u ostatních hostů, ale za mě byl koncert na výbornou a snad se ještě někde na hudebním poli setkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vanguard

Brno / melodic-death

O brněnském Vanguardu jsem v minulosti dosti slyšel. Po D!F mohu jen potvrdit, že zprávy o dobré muzice a perfektním přednesu nelhaly, ode mne palec nahoru. A to i za cenu handicapu v podobě fyzické nepřítomnosti bicmana.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Search and Destroy

Plzeň / death-metalcore / 2010

Tradičně skvělý výkon Search and Destroy jak po hudební stránce, tak v prezentaci svého repertoáru, si zde potvrdil velice dobré jméno. Jako jediná kapela měla v sestavě zástupkyni něžného pohlaví Kájinu Koreckou, jejíž violoncello dodávalo výbušnému stylu neopakovatelnou tvář. Přidávám vzpomínku na 1. ročník D!F, který se do hudebních map zapsal 11.6.2022 (ODKAZ).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Kryptor

Praha / thrash metal / 1987

Vystoupení nestorů svého thrashového stylu pod hlavičkou Kryptor vytáhlo před zábrany podstatnou část osazenstva areálu. Atmosféra vynikající – rohatí nad hlavami, mlýnice, komunikace s fans, vyvolávání kapely…
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Fleshless

Děčín / grindcore-death metal

Děčínská parta Fleshless se jako ta předchozí, řadí k legendám v českém metalovém rybníčku a dodávám, že v tomto případě je to evropský půdorys včetně tour po Jižní Americe. Přidávám ODKAZ na festival Dead Shall Rise v Lužné 26.8.2023, kde byla kapela pevnou součástí bohatého line-upu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

F.ckers Freakers

Litvínov / grind / 2019

Závěrečný set třetího Destroy!Festu patřil litvínovské skupině F.ckers Freakers, která svým grind playlistem nalila adrenalin do stále početného publika. Výlet obou zpěváků mezi fans tak měl hlasitou odezvu a potlesk na úplném konci patřil v podstatě každému, kdo se byť jen nepatrným dílem na akci podílel a samozřejmě i těm, kdo svou přítomností festival podpořili.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace