26. 6. 2022 Nepomuk, Dětský domov Anymen, The Echoes, Electric Therapy

Den otevřených dveří v Dětském domově Nepomuk 26.6.2022

Akce pro širokou veřejnost podpořená hudební produkcí

Tropické nedělní odpoledne jsme strávili v areálu Dětského domova Nepomuk, kde se konala již tradiční velkoformátová akce pro hosty malé i velké. Pro ty nejmladší bylo připravené hrané pohádkové divadlo Kolem, skákací hrad, žonglérský koutek… Dospělí návštěvníci si pak mohli užít vystoupení tří hudebních formací či se nechat provést interiéry Dětského domova.
Další reportík si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Divadlo Kolem

V době našeho příchodu vrcholily přípravy a dolaďovaly se detaily v prostorách zahrad Dětského domova. Na ploše zpevněného hřiště, hned po oficiálním zahájení dvěma moderátory, odstartovalo dětské divadélko pohádku o Honzovi a ledním medvědovi. Příběh, kulisy i herecké umění doslova vtáhly dětské publikum do děje a potlesk v závěru byl hercům odměnou za předvedený výkon.

Anymen

Plzeň / rock / 2020

Přesunutím z hřiště do zahrady jsme se v mžiku stali součástí hudebního programu. Na zastíněné stage rozbalila jako první svůj playlist plzeňská rocková kapela Anymen. Její repertoár obsahuje zahraniční skladby prezentované zpívajícím kytaristou Tomášem. Napříč obrovskému vedru zahráli muzikanti na 100 procent a potlesk publika, ukrývajícího se v chladivém stínu stromů, jejich povedený set jen a jen potvrdil.

Účastníci výletu k Baltu

Po ukončení koncertu Anymen se o slovo přihlásila skupina mladíků z Dětského domova, kteří absolvovali cyklovýlet až na pobřeží Baltu. S publikem se podělili o zážitky a malá dobrodružství z několikadenního výšlapu.

Prohlídka připravovaného parku u Dětského domova

Součástí bohatého programu byla i exkurze po svahu naproti DD, kde se připravuje rozsáhlý parčík zasazený do členitého terénu.

The Echoes

Tachov / acoustic-pop / 2018

O poznání jiný hudební styl vybalila na přítomné obecenstvo tachovská skupina The Echoes. V popovém slohu představila zpěvačka Johanka povětšinou domácí dílnu a zmínka o přípravě nového CD vyvolala potlesk nejen u kmenových fans. Navíc by kapela měla během léta vypustit klip ke skladbě Na zápraží, což je u příznivců velice očekávaná událost.

Žonglér

Během koncertu The Echoes se spousta dětí bavila vystoupením zručného žongléra. Některá dítka pouze pozorovala, ta odvážnější si pár jednodušších triků vyzkoušela na vlastní kůži.

Malování na obličej

Další zastávkou těch nejmladších návštěvníků bylo místo ve stínu přístřešku, kde jejich tváře dostávaly malováním podoby zvířátek, kytiček a všech možných témat – fantazii se meze nekladly.

Prohlídka interiérů Dětského domova

Jednou z důležitých a mnohými návštěvníky využité nabídky Dne otevřených dveří, byla komentovaná prohlídka interiérů DD se zástupcem ředitele – Vlastou Kovářem. Od naší minulé návštěvy 6.9.2020 (zde je odkaz) se vnitřek budovy rozrostl o tři startovací byty. Právě ty jsou odrazovým můstkem dospívajících dětí ke vstupu do otevřeného života.

Electric Therapy

Plzeň / rock / 2015

Závěr hudebního programu patřil jednoznačně plzeňské rockové kapele Electric Therapy. Parta muzikantů se zpěvákem Šmídkem má v repertoáru převzaté skladby, které dokáží prezentovat na vysoké úrovni. O tom, jak moc je tato muzika baví, se hosté nedělního odpoledne mohli přesvědčit na vlastní oči. Z časových důvodů jsme se se skupinou rozloučili o krátké pauze rozdělující jejich prodloužený set.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace