6. 9. 2020 Nepomuk Railtale, X-Cover, Lucie Revival

Dětský domov v Nepomuku – oslavy ke 130. výročí založení 6.9.2020

Multižánrový kulturní program v areálu Domova

Nedělní odpoledne jsme si zpestřili návštěvou velké události s názvem Den s námi konanou v areálu Dětského domova, Nepomuk. Program, pod patronací Plzeňského kraje, byl určený všem věkovým kategoriím a každý z hostů si mohl vybrat to nejlepší, co bylo jeho srdíčku nejblíže.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Dětské Divadlo Kolem

V době našeho příchodu byla na malé scéně v plném proudu hraná pohádka O Koblížkovi. Duo herců dokázalo upoutat pozornost většiny dětského osazenstva.

Kolektivní bubnování

Ještě před hlavní hudební produkcí si zájemci mohli vyzkoušet skupinové bubnování. Pod zkušeným vedením muzikoterapeuta Zdeňka Drahoše se do tohoto bodu nedělního odpoledne zapojila velká část příchozích bez ohledu na věk. Rytmika, síla úderů a chuť vyzkoušet si něco nového nechyběly nikomu z účastníků. Početné obecenstvo, na pozadí nafukovacího hradu pro děti, muzikanty skvěle podporovalo a výsledek byl více nežli chvályhodný.

Kapela Railtale

Plzeň, Blovice / pop

V tento čas byla centrální stage nazvučená a ve 14 hodin se do celkem početného publika opřely první decibely. Čistě dívčí kapela tu představila revivalový repertoár v plné síle a potlesk byl odměnou po každém songu, který si na dnešek členky skupiny připravily.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Proslov

Několik vět jsme si o technické pauze poslechli od JUDr. Jaroslavy Havlíčkové MBA – vedoucí odboru školství mládeže a sportu Plzeňského kraje. Ředitel Dětského domova – Mgr. Roman Suda promluvil k obecenstvu jako druhý a v jeho řeči byla znát hrdost na Domov, který je viditelně udržovaný a investice do jeho rekonstrukce má neocenitelný smysl.

Žonglér

Kromě krátkého proslovu využil přestávku k prezentaci svého umění i Jan Kulhánek - mladý kejklíř na opačné straně areálu. Ve své show ukázal artistické umění v žonglování s míčky, kužely, dřevěnými kvádry či velkými noži. Vrcholem pak bylo číslo s plameny ozdobenými pochodněmi létajícími vzduchem do poměrně velké výšky.

Kapela X-Cover

Plzeň / rock / 2010

Není to tak dávno, co jsme si jejich produkci poslechli na obrovské několika denní akci v Plzni s názvem Festival na ulici. V západočeské metropoli zahráli přímo na hlavní stage pod katedrálou sv. Bartoloměje na náměstí Republiky. Ani dnešní, energií sálající revivalový blok nepostrádal sóla, hutnou muziku a parádní přednes.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Ukázka interiérů Dětského domova

Součástí nabídky nedělní akce byla foto výstava ze života Domova, ale i možnost prohlédnout si interiéry v doprovodu zaměstnanců. My jsme tuto možnost nemohli nevyužít a s obsáhlými doplňujícími informacemi zástupce ředitele - Vlasty Kováře přináším malou sadu snímku zrekonstruovaných vnitřních prostor. Viditelně udržovaný interiér, prosvětlené místnosti a jednotlivé detaily ukazují na život dětí ve třech skupinách, které dvoupatrový Domov obývají.

Lucie Revival

Plzeň / 2005 / rock

Plzeňská revivalovka se stala posledním aktérem pohodově stráveného nedělního dne. Skladby slavných originálů tu rezonovaly prostranstvím a před pódium si našli cestu i skalní fans, kteří si koncert parádně užívali. Songy v podání sympatických muzikantů byly slyšet ze všech koutů a potlesk po ohlášení posledního kousku byl důstojnou tečkou oslav nepomuckého Dětského domova.

Závěr

Co říci na závěr vydařené akce? Snad jen toliko – velice si vážím všeho, co dokáží zaměstnanci udělat i nad rámec svých povinností ve prospěch dětí zde žijících. Oslava 130. let založení vstoupí do historie Dětského domova jako milník, který veřejnosti doslova ukázal život v Domově a zviditelnil jej jak v očích nepomuckých občanů, tak v povědomí lidí ze vzdálenějších končin.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace