28. 12. 2016 Mariánské Lázně

Výlet do Mariánských Lázní 28. 12. 2016

Park s miniaturami hradů byl zavřený, prošli jsme se alespoň po promenádě

Vánoce jsou za námi, Silvestr před námi a tak jsme si udělali malý výlet do Západočeských Mariánských Lázní – lázní založených za Marie Terezie v 18. století. Našim cílem se stal park Boheminum, nacházející se na vrcholu městské sjezdovky Ski Area. S troškou ironie by se nechalo říci: „Výlet se zdařil, park byl zavřený“. Bohužel. Byl jsem zvědavý na miniatury českých hradů a zámků ve velikosti 1:25 rozmístěných v jeho prostorách. Ale i tak jsme si den užili, vždyť v poslední době se takhle všichni sejdeme jen sporadicky.
U hotelu Krakonoš se nachází „Sochařský pohádkový ráj“, což vystihuje tématiku zde vystavených postaviček z pohádek a bájí. Odtud jsme sjeli na městskou kolonádu, která je lemována opravenými měšťanskými a hlavně lázeňskými domy, v neposlední řadě hotely světových jmen. Centrální park vytvořený Václavem Skalníkem po roce 1818, za teplého počasí určitě nabízí klid, odpočinek, posezení s krmením drobného ptactva. Nemohu vynechat sousoší anglického krále Edwarda VII. a Františka Josefa I. v životní velikosti, tak ani sochy v moderním stylu lemující horní část parčíku.
Mnoho a mnoho známých světových i domácích jmen byste našli na seznamu hostů tohoto města, kteří zde popíjeli vodu z některých léčivých minerálních pramenů, či si léčili neduhy jinými procedurami. My jsme nemohli neochutnat tradiční lázeňské oplatky a pomalu se vraceli k autu. Ještě za světla jsme přijeli domů s příjemným pocitem hezky prožitého dne.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace