12. 5. 2018 Voznice 008, Compromysh, Přísun Povolen, Sylvie a Silver Matte, Rocksana, Třískáč, Pawnshop, Stay Down

Voznice Fest 12. 5. 2018

Parádní multižánrová přehlídka dobré muziky

Sobotní den jsme věnovali návštěvě hudebního soutěžního festivalu v obci Voznice u Dobříše. Cesta proběhla bez problémů a my ještě před jedenáctou vyrazili z parkoviště do arény dnešních hudebních soubojů.
Na první pohled střídmě vypadající areál nabízel takřka domácí atmosféru umocněnou vystupujícími kapelami, velice ochotnými pořadateli a příjemným personálem u výčepu.
Z avizovaných deseti skupin zahrálo jen osm, přesto jsme se nenudili a náš letošní první open air si náležitě užili, včetně nocování v rozestlaném automobilu. Parádní akce a níže v krátkosti představím učinkující formace. Další galerii si můžete prohlédnout na hudebním portále Music Gate.cz.

 

008

Mníšek pod Brdy / punk-rock / 2010

Sehraná parta muzikantů rozjela sobotní odpoledne ve slušném rytmu. V minulosti jsme si je již poslechli a dnes opět zahráli parádní set. Sóla, zpěvy – vše do sebe správně zapadalo a určitě si tu našli řadu nových fanoušků.
Výběr z jejich tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Compromysh

Příbram / pop - punkrock / 2005

Také tuto nadupanou formaci jsme v nedávné minulosti navštívili. Parádní výkon, komunikace s publikem a občasné výlety kytaristů mezi publikum ozdobily jejich hodinový blok.
Výběr z jejich tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Přísun Povolen

Praha / punk – rock / 2016

Pro nás premiéra. A za sebe mohu říci, že výkon na jedničku. Emotivní přednes, skvělá punková muzika. Sečteno a podtrženo – určitě se ještě někde potkáme a samozřejmě palec nahoru.
Výběr z jejich tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sylvie a Silver Matte

Několik kapel dnes vystupujících se může pyšnit velice nízkým věkovým průměrem. Tato je jedna z nich a energickým představením dokázala rozhýbat početné fanoušky jak na parketě, tak mimo něj.

Rocksana

Zaječov / rock / 2015

Zde je druhá, opět věkově mladičká rocková parta. Za sebou mají křest prvního alba samotným Tomášem Hrbáčkem a v nedaleké budoucnosti vyrazí s Harlejem na celorepublikovou šňůru.

Třískáč

Klatovy / funk – pop - ska / 2013

Shodou okolností jsme na nich byli minulý víkend. Dnes mohu jen potvrdit výkon na hranicích možností jednotlivých muzikantů. Opět dokázali rozeskákat publikum a opět dokázali zcela vyplnit poměrně prostorné pódium.
Výběr z jejich tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Pawnshop

Příbram / hardcore-crossover / 2006

Metalové třešínky si nechali pořadatelé na závěr. Tma, v lepším případě šero prosvěcované několika málo světly, ostrá muzika a natěšení matalisté. Parádní vystoupení a myslím si, že se ještě někde potkáme.
Výběr z jejich tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stay Down

Znojmo / metalcore-hardcore / 2017

To nejlepší asi nakonec – znojemská parta tento dojem určitě beze zbytku povrdila. Se zpěvačkou Jane a tvrdou muzikou rezonující z beden dokázala sympatická parta natáhnout do kotle snad vše, co se pod střechou sokolského Tyjátru v tu chvíli nacházelo. Určitě palec nahoru.
Výběr z jejich tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vyhodnocení

Po oficiálním ukončení hudebních produkcí následovalo sčítání hlasů v divácké soutěži o nejlepší kapelu. Ta si odnese certifikát k natočení videoklipu u renomované filmové společnosti Junek Film. Cena lákavá, mnohým skupinám otevírající cestu do vyšších pater českého hudebního světa.
Po bedlivém přepočítání si pamětní list s pozvánkou do studia odnesla mladičká parta Rocksana. Za mne mohu jen pogratulovat a popřát mnoho plných sálů, dobrých zvukařů a elánu při dalších koncertech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace