4. 8. 2018 Šťáhlavy Paheyl, Avidity for…, Grady Ann, Sifon rock, Paradox, Extra band revival, Odyssea, Coda

Úslava Rockfest vol. V - 4. 8. 2018

Přehlídka západočeského bigbítu ve Šťáhlavech

V sobotu jsme se byli podívat na 5. ročníku úspěšného rockového festivalu na louce u Šťáhlav. Dnes si tu nezahráli velcí tahouni jako Traktor, Harlej či Komunál, přesto se sešlo několik stovek lidí vzdát hold kapelám rozdávající bigbítovou pohodu v některých případech již několik desítek let.
Tak jako v loňském článečku bych rád přidal několik vět k uplynulému roku, neboť toto datum beru jako milník v našem rockovém životě. Rád zmíním blovickou Grady Ann – vloni (2017) jako náhradník, přes rok (2018) vydaná placka a v současnosti stálice mnoha hudebních akcí. Obdiv určitě zaslouží rockoví harcovníci z kapel vystupujících od 17:30 - napříč mnoha křížkům na zádech dokáží rozjet mejdany ve velkém stylu, což se odráží na fanoušcích v chuti podobné sešlosti navštěvovat a bavit se při známých skladbách ve společnosti pohodových lidí.
Teď něco málo k přípravám a festivalu samotnému. Ten se z mého pohledu velice zdařil díky zkušenosti pořadatelů, dobrým výběrem skupin a početnému publiku, které dokázalo vytvořit skvělou atmosféru ve šťáhlavické aréně. Jsem velice rád, že jsme se mohli letošního festu zúčastnit a pořídit z něho malé reportáže. Jedna je zde a druhá oficiální na hudebním portále Music Gate.cz.

Příprava

Do areálu jsem zajel již v pátek odpoledne, kdy se začínalo stavět oplocení. Poté ještě v pátek večer na kousek řeči a postavit stan na zítřejší noc. A je tu několik snímků ze sobotního dopoledne včetně těch těsně před odstartováním akce.

Paheyl

Plzeň / power-rock / 2007

Sympatická skupina s Aničkou u mikrofonu. Napříč údělu rozjezdové kapely a obrovskému vedru zahráli na jedničku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Avidity for…

Plzeň / metal / 2009

Kapelu jsme měli možnost potkat v klubovém prostředí. Na velkém pódiu s nadupaným zvukem dostal jediný dnešní metalový set zcela jinou dimenzi a určitě palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Grady Ann

Blovice / hard-rock / 2014

Již vícekrát zmíněná sehraná parta se vzrůstající tendencí jede na vlně popularity. Jistě k tomu přispělo první CD No 1, přidávám palec nahoru. Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Sifon rock

Plzeň / hard-rock / 1978

V této sestavě jsme si je vychutnali poprvé. Za mne – parádní výkon korunovaný zpěvákem Karlem Babkou. Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Paradox

Plzeň / hard–rock / 1990

Ostřílení rockeři, jejichž koncertů jsme se v loňském i letošním roce několikrát zúčastnili. Publikum dokáží zaujmout jak texty, tak emotivním přednesem některých skladeb. Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Extra Band Revival

Plzeň / rock / 1999

Neznám souvětí či větu, která by o této partě nebyla v nějakém pádu napsána. Mohu jen dodat – smekám před vitalitou a energií sršící z pódia při jejich koncertech.

Odyssea rock

Plzeň-jih / rock / 1972

Jen málo kapel vydrží desítky let v úvodním složení. Kromě bubeníka Karla Šela je Odyssea taková, jakou jsme jí znaly jako „náctiletí“. Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Coda

Karlovy Vary / 1984 / hard-rock

Nechá se říci, že v zákulisí si převzala štafetu další rocková legenda. Kapela Coda s Honzou Haško u mikrofonu dokáže rozpumpovat obecenstvo jak muzikou, tak vyhlášenými akrobatickými kousky jmenovaného zpěváka.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace