16. 1. 2019 Plzeň Masový Hrach, Pan Cicvárek ovčí člověk

Underground ve Vinyl Club & Cafe 16.1.2019

Parádní večer vonící starými časy

Ve středu večer jsme se vydali na další objevování hudebních zážitků. Tentokrát jsme se zajeli premiérově podívat do plzeňského Vinyl Club & Cafe, kde se uskutečnila akce s názvem Mroží setkání vol. 2. Nabídka přišla od velkého milovníka tohoto stylu – zpěváka bývalé skupiny Grady Ann Pepíčka Bárty a dnes mohu říci, že jsem za pozvánku velice rád. Kapely zde vystupující předvedly skvělý výkon a otevřely nám okénko do další dimenze nespočetných stylů a žánrů českého bigbítu.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music gate.cz.

Masový Hrach

??? / power folk / ???

Skupina, jejíž texty jsou, alespoň dle frontmana Petra Hracha, hlavně o pití a dluzích. S nadsázkou uvedl, že slovo láska se v písních vztahuje pouze k výše uvedenému pití. S humorem a nadhledem nás o tom kytarista, harmonikář textař a autor hudby během koncertu neustále přesvědčoval. Slovní doprovody k jednotlivým skladbám měly v publiku ohlas, ostatně tak jako celý set. Na pódiu si zazpívala jako host i hlavní pořadatelka tohoto mejdanu – zpěvačka Maruška z Drtimosaze.

Pan Cicvárek, ovčí člověk

Plzeň / psychedelic garage / 2001

Na tuto početnou partu jsem byl velice zvědavý. Undergroundová představení v tomto pojetí příliš často nenavštěvujeme. Video či audio nahrávky prezentované na hudebních portálech o kapelách všeobecně neprozrazují to nejdůležitější – atmosféru živých koncertů. Za sebe mohu potvrdit, že jsem byl velice příjemně překvapený z přednesu, stylu a již zmíněné atmosféry. Energie a nadšení z pódia padalo na úrodnou půdu zaplněného klubu. Všude plno, tanečky a doprovodný zpěv u známějších věcí. V závěru se k Vlastíkovi opět přidala Maruška a jeden song si zazpívala. Paráda a určitě pro kapelu palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace