8. 6. 2013 Losiná

Traktoriáda v Losiné 8. 6. 2013

Závody traktůrků domácí výroby

Letos postihlo traktoriádnické šílenství obec Losinou. V sobotu byl odstartován 1. ročník závodů traktůrků domácí výroby. O této akci jsme se dozvěděli náhodou. Termín se nám vyloženě hodil, počasí vyloženě přálo a tak jsme se jeli podívat. V depu jsem napočítal 17 traktůrků a všelijakých samohybných strojů. Nechci předbíhat sled událostí, ale úmrtnost strojů byla téměř 50%.
Pořadatelé připravily sadu medailí pro čtyři kategorie plus kategorii žen, kde byla pouze jedna řidička. Kategorie měli rozdělené na:

  1. motorkové motory
  2. benzín + diesel s pevnou zadní nápravou
  3. benzín + diesel s odpruženou zadní nápravou s názvem speciály
  4. ženy

Trať byla vcelku zajímavá. Na neposekané louce, umělé skoky, vracečky, kruhové objezdy výjezdy a sjezdy. Samozřejmě, že nechyběl zlatý hřeb takovýchto akcí, voda + bahno. V tomhle bodě si chlapi z Traktor teamu Losiná dali opravdu záležet. Hluboké umělé jámy doplňované vodou z potoka! Nááádhera! Benzíny měly problémy, diesely také. Voda a bahno se dostaly snad úplně všude. A to doslova. Z jezdců i ze strojů bahnitý marast stékal proudem, později se odlupoval. Někteří to řešili koupáním v potoce ve všem, co měli na sobě.
Pěkná akce, stálo za to ji prožít a na vlastní kůži pocítit doteky odlétávajících kousků trati. Fotek je tentokrát dost a dost, vybíral jsem z téměř šesti set obrázků. Ke konci už jsem šetřil snímky pro dekorování vítězů.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace