27. 5. 2017 Hnačov

Sraz socialistických vozidel na Hnačově 27. 5. 2017

Zajímavý sraz automobilů s pořadovým číslem IV. se konal u rybníka Hnačov

V sobotu odpoledne jsme se vypravili do kempu Hnačov u stejnojmenné obce poblíž Plánice. Konal se tu již IV. ročník setkání majitelů automobilů z éry socialismu v naší republice. O srazu jsme se dozvěděli jen několik dnů před uskutečněním celkem náhodou. O to větší bylo překvapení při příjezdu. Kam oko dohlédlo, zaparkovaná auta návštěvníků a zvědavců, kam oko dohlédlo, nekonečná kolona přijíždějících vozů podstatně staršího data výroby.
Škodovky, Žigulíci, Wartburgy, Volhy, motocykly různých značek – toť jen část toho, co zde bylo k vidění. Jen vypíchnu – množství automobilů s nápisem VB by našince v dřívějších dobách trošku znervózňovalo, stála tu žlutá sanitka 1203, pivovarnický zásobovací vůz včetně hliníkových sudů a pivních beden, hasičská auta, ba i několik historických kousků traktorů. Ve výčtu bych nerad vynechal naleštěný pohřebák dokonce s vystavenou rakví. Parádní mega akce, letos s rekordní účastí. V době našeho pobytu pořadatelé vyhlašovali necelých 800 přihlášených účastníků, kteří se připravovali na spanilou jízdu směr Nepomuk a Zelená Hora.
Prošli jsme si celý areál, počasí přálo a focení bylo velice příjemné, nechá se říci „za odměnu“. Dokonce jsme tu potkali i několik známých, se kterými se o vystavených kouscích nechalo sáhodlouze povídat. Bohužel, čas tlačil a my se museli jet připravovat na další večerní kulturu. V každém případě povedená akce. Držím palce a pevně věřím, že se sem do kempu Hnačov, opět na Sraz socialistických vozidel příští rok podíváme.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace