8. 2. 2019 Lhota u Příbramě Černý koně, SPS, Soukromey pozemek, Telex tribute, Delikvence, Flaška Visočini

Soukromey pozemek oslavil 20. narozeniny 8.2.2019

Veliká punková oslava kulatin v Bunggrru

Páteční večer jsme vyrazili směr Příbram. Ve Lhotě poblíž tohoto města se nachází bývalý kryt Civilní obrany, dnes přestavěný do podoby motorkářského klubu. Prostředí originální, personál tolerantní a muzika punková. K narozeninám přijelo příbramské skupině Soukromey pozemek popřát hned pět dalších formací, které svým výkonem udržely početné publikum v neustálém pohybu. Chvilkami jsem se vžíval do role fotografa v první válečné linii ve fázi útoku muže proti muži. Neznatelná hranice mezi kotlem a vystupujícími se posouvala tu ke kapele, tu do parketu. Prolnutí fanoušků s právě hrajícími muzikanty bylo úžasné, v některých okamžicích se zpěváci ztráceli v chumlech rozjetého davu. Právě z takovýchto emotivních střípků se skládala celková mozaika povedené narozeninové párty, která mnohým zůstane na dlouho v paměti.
Ještě bych rád zmínil dobrovolnou finanční sbírku na kamaráda, který utrpěl těžká zranění po úrazu elektrickým proudem. Velice si cením všech, kteří přispěli a alespoň nepatrně zmírnili jeho nezáviděníhodný osud.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Černý koně

??? / punk / ???

V současnosti je kapela neaktivní. Dnešek byl ovšem světlou výjimkou, na kterou se dokázali připravit během dvou zkoušek. Určitě je škoda, že se Černý koně stáhli do ústraní. V publiku se našla spousta lidí, kteří je pamatují z aktivních let.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

SPS

Praha / punk-punk / 1988

Hodinka lahůdkového akustického přednesu známých hitovek. Až zatrne při pohledu na otrlé punkery aplaudující Zdeňkovi Růžičkovi, kterého na druhou kytaru doprovodil Jan Sklenář. Skvělý zážitek.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Soukromey pozemek

Příbram / punk / 1999

Jako třetí aktér vystoupil oslavenec – Soukromey pozemek. Na pódiu se během koncertu vystřídala spousta hostů – jak u nástrojů, tak u mikrofonu. Blahopřání, parádní nářez a sborový zpěv fanoušků provázel celý jejich blok, přičemž skalní příznivci několikrát totálně obsadili scénu. Neuvěřitelná atmosféra, která nalévala energii do žil každému, kdo se v Bunggrru nacházel.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Telex tribute

Strakonice / punk / od 1986 jako Telex

Zpěvák Karel Bouša za doprovodu muzikantů z Delikvence vybalil na publikum řádný výtah repertoáru Telexu. Skladby většině hostů známé rezonovaly klubem a spousta fandů si se zpěvákem střihlo hlasité duety.
Více o historii kapely na Wikipedii.

Delikvence

Strakonice / hardcore punk / ???

Strakoničáci na punkových akcích vystupují řadu let, my se s nimi potkali až dnes. A že to byla jízda. Vlastní tvorba podporovaná desítkami hrdel, emotivní přednes zpěváka Martina.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Flaška Visočini

Temelín / punk-punk / 2008

Závěr narozeninového večírku připadl právě této sympatické temelínské partě. Na několika akcích jsme se potkali a pokaždé má jejich přednes velice silný náboj dopadající na vše pod jevištěm. Parádní a hlavně povedený konec narozeninové párty, na kterou asi mnozí z nás dlouho nezapomenou.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace