13. 10. 2018 Lnáře Slza

Slza představila Holomráz 13. 10. 2018

Podzimní turné Holomráz ve Lnářích

Přípravy

Sobotní podvečer jsme věnovali návštěvě koncertu české popové skupiny Slza. Po úspěšném jarním turné přichází na řadu šňůra podzimní, která byla právě zde ve Lnářích odstartována. Upřímně řečeno, na představení jsem byl velice zvědavý, A tím více, čím častěji jsem byl terčem popichování na rockových či metalových akcích. Dle recenzí, videí a fotografií se publikum trošku liší od koncertů námi navštěvovaných. Skutečnost předčila očekávání! Fanouškové – hlavně fanynky se rekrutují z podstatně mladších ročníků a potkat tu někoho v našem věku byl po hříchu složitý problém. Je pravda, mladé hosty doprovázeli rodiče, přesto si do prvních řad našli cestu hlavně ti náctiletí. Ještě k atmosféře – jedním slovem skvělá. Trošku jiná, ale opravdová s obrovským hlasitým doprovodem všeho, co se na pódiu dělo. Nelituji, že jsme se zúčastnili, určitě jsem o poznání bohatší. V době našeho příchodu vrcholily přípravy zvukové a osvětlovací techniky, bez které si asi nikdo z nás jakoukoliv větší hudební akci neumí představit.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Akustické představení

Pro ty nejvěrnější si duo Petr Lexa s Lukášem Bundilem připravili akustické vystoupení, které bylo s emocemi mladým publikem přijímáno. Společné foto podtrhovalo neformální komunikaci na parketě a my tak po otevření vstupních dveří postávali s očekáváním věcí příštích.

Koncert kapely Slza

Sál se po otevření rychle zaplňoval a místo u zábran bylo nedosažitelné. Křik, jekot a ruce vztahující se k pódiu jasně dokazovaly, že koncert začal. Z beden zněla slušná prezentace vlastní tvorby, aplausem byly odměňovány výlety zpěváka před rozvášněné fanynky a chórový zpěv mnoha set hlavového publika gradovaly po 20. hodině. Jen těžko by mohli muzikanti opustit své příznivce bez několika přídavků, které hudební část večera uzavřely.

Autogramiáda

K velké akci s početnými hosty jistě patří podpisovka a v dnešní době neodmyslitelná selfíčka, která dnes večer jistě zahltí sociální sítě. Zároveň mohu říci, že je velice příjemné vidět nastupující generaci, jak si dokáže najít cestu za muzikou či hudební show. Tímto myslím koncerty všeobecně, bez rozdílu stylu a zaměření, neboť jmenované sítě a internet jsou takovýmto sešlostem obrovskou konkurencí.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace