31. 12. 2018 Dožice

Silvestr v Dožicích 31.12.2018

Oslavy příchodu nového roku

Poslední hodiny roku 2018

Pondělní večer jsme vyrazili do Dožické hospůdky, kde se konalo malé posezení na počest očekávaného nového letopočtu. Jak to v Dožicích bývá zvykem, stoly nabízely desítky druhů drobných pochutin, šenkýřky pro změnu několik druhů piv. Děti si tu vytvořily hrací koutek, kde za přítomnosti rodičů strávily několik hodin do vypuknutí oslav. K vyplnění času přispěla i hra pro všechny věkové kategorie. V ní každý z nás dle dostupných indicií hádal slovo, které si v úvodu vylosoval a poté viditelně přilepil na některou část obličeje tak, aby ostatní mohli napovídat. Čas v družné náladě utíkal jako voda a znenadání se přiblížila hodina H.

Půlnoc

Těsně před odpočítáváním jsme se komplet přesunuli před hostinec. Otevírání šampaňského nebylo jen vidět, ale i slyšet ještě před odpálením ohňostroje, kterému vlhké počasí moc nepřálo - jedna krabice s pyrotechnikou dokonce zhasla. Naštěstí se v dobrém světle předvedl Milan a jako zkušený střelmistr zapálil doutnák oharkem cigarety. Po kanonádě následovalo hromadné přání, přípitky a gratulace do nového roku asi přesně tak, jako na všech podobných večírcích napříč naší republikou.

První hodiny roku 2019

Ještě poslední podání rukou a rychle do vyhřátého výčepu. Cestu si sem našlo i několik sousedů, kteří strávili přelom noci doma u rodinných krbů. Neodmyslitelná skupinová fotografie a kolem čtvrté se začali rozcházet i ti poslední vytrvalí hosté.
Tak ještě jednou – Vše nejlepší, mnoho štěstí a hlavně pevné zdraví v roce 2019.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace