27. 12. 2019 Plzeň Anacreon, Matahari, Gaia Mesiah

Síla ženské energie na plzeňském pódiu 27.12.2019

Tři kapely, tři zpěvačky, neuvěřitelná vitalita

Páteční večer se stal výjimečný výběrem kapel – na scéně se představily formace s něžným pohlavím u mikrofonu. Je pravda, že ženské vokály dominovaly, ale v některých případech se něžnost z tváří velice zřetelně vytrácela.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním portále Music Gate.cz. Dodatečně přidávám odkaz na Hudební knihovnu.cz s další galerií.

Anacreon

Praha / melodic-metal / 2012

Chytlavé texty, melodický metal a Veronika Zelníčková u mikrofonu. Velice povedená kombinace včetně prezentace nového alba Svědomí vypuštěného začátkem letošního roku (2019). Na kapelu jsme se již několikrát chystali, pokaždé to nějak nevyšlo, až dnes. O to více jsme si povedený blok užili a slyšet Černou vdovu, Noční můry, či Bastilu… na živo je parádní zážitek.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Matahari

Praha / rock-crossover / 2001

U mikrofonu frontmanka skupiny – zpěvačka tělem i duší Žántí. Na místo kmenového kytaristy zaskočil David Pavlík, jinak jede kapela svojí linii pevně od 2001. Na kontě mají tři tituly, ze kterých tu dnes mnohé zaznělo – Plastikovej Ken, Do lodí, několikrát upravovaná 13. komnata, Vodní dravci
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Gaia Mesiah

Praha / crossover-rock / 2000-2011, 2016-současnost

Největší tahoun nastoupil jako třetí v pořadí. V kapele jsou, kromě basáka Joshe Stewarta, samé ženy. Dnes drobnou nehodou a poraněným kotníkem postižená kytaristka Santa Morella skvěle připravovala půdu pro zpěvačku Marku Rybin. Muziku odzadu tvrdila bicmenka Misha Cortéz s celkovým výsledek vynikajícím. Energie sálající z pódia se jako bumerang vracela znásobená šílícím davem zpět na scénu. Parádní atmosféra, nádherný koncert.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace