27. 11. 2016 Nepomuk Pšeničky

Rozsvícení vánočního stromu v Nepomuku 27. 11. 2016

Slavnostní rozsvícení přilákalo na nepomucké náměstí početné publikum z širokého okolí

Doba vánoční, doba adventní, doba sváteční. Přesně v tuto dobu je dobré dodržovat tradice, ke kterým určitě patří slavnostní rozsvěcování vánočních stromků.
S Ilonkou jsme se na tuto akci byli podívat na nepomucké náměstí Augustina Němejce. Při příchodu jsme zastihli vystoupení souboru dětí ZUŠ Nepomuk s názvem Pšeničky. Prošli jsme si stánky s nabídkou rozmanitého zboží, nechybělo občerstvení. Kromě jiných nabídek mě zaujal stánek s přípravou jídla na obrovských pánvích. Opravdu obrovských, v pracovní poloze by se je jen stěží protáhly dveřmi. A ty dobroty na nich – vošouchy a celá vepřová kolínka. Nádhera.
Před 18. hodinou byl spuštěn „barokní“ ohňostroj doprovázený dobovou muzikou. Následovalo symbolické posvěcení stromu od zástupce církve, slavnostní slovo nepomuckého starosty. Odpočítávání do slavnostního rozsvícení se stalo sborovým chórem pro celé náměstí. 3, 2, 1 - v ten okamžik smrček před radnicí zazářil do tmy a tváří nejblíže stojícím návštěvníkům.
Pro děti a rodiče byly v tuto chvíli připravené balónky a lampióny se svíčkami, na které si mohly napsat přáníčko Ježíškovi. Zanedlouho se na pozadí tmavé oblohy pohupovaly první světélka s tajnými přáními, směřující, kam jinam, nežli k Ježíškovi.
Hezký večer, podtržený velikou účastí jak prodejců, tak hostů z řad veřejnosti, pro nás pomalu končil a my vyrazili pomaličku k domovu.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace