13. 9. 2018 Plzeň S.A.S.

Punkový S.A.S. v tramvaji 13. 9. 2018

Punkový koncert na lince č. 2 v Plzni

Ve čtvrtek odpoledne jsem se byl podívat na jedinečné akci. Od Světovaru v 16:00 odjížděla pronajatá tramvaj, ve které se uskutečnil koncert nýřanské punkové stálice – S.A.S. Ani dosti silný déšť neodradil v účasti slušný počet příznivců tohoto stylu a potkal jsem tu i lidi ze vzdálenějších končin.
Odjezd byl na čas a tak se někteří nedochvilní fanouškové museli auty prodírat zacpanou Plzní na točnu Skvrňany, kde se k nám přidali a mohli si tak jízdu patřičně užít.
Zajímavá byla i přestávka v půli cesty – U Zvonu. Nejprve bylo třeba uklidit vodovodní hadici položenou přes koleje, poté již spousta cestujících využila pohostinnosti obsluhy pivního stanu, který byl v těchto místech postavený ke zcela jiné příležitosti. Hudební představení v tuto chvíli nemělo pauzu, proto není divu, že zavítali i zvědavci, kteří si muziku užívali plnými doušky.
Cesta na Skvrňany proběhla bez problémů, jen ty pohledy kolemjdoucích! To nelze popsat, musí se zažít. Viděl jsem vypadnout cigaretu z koutku úst náhodnému pozorovateli, nechybělo troubení několika automobilů při souběžné jízdě. Nádhera.
Návrat do výchozí stanice byl opět rozdělen oddechovkou u zmíněného Zvonu a konečná na Světovaru udělal tečku za velice podařenou vyjížďkou kolejové MHD. Dík pořadateli Kamilovi Svobodovi a nýřanským Vyvrhells za parádní odpoledne, ze kterého bude výtěžek věnován rodičům nemocné Kačenky Podrázské. Je vidět, že když se chce a potkají se ti správní lidé, dají se udělat správné věci ve správný čas.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace