18. 10. 2017 Starý Plzenec

Předání hasičské techniky ve St. Plzenci 18. 10. 2017

Hasiči ve Starém Plzenci mají ok dispozici zcela nové pohotovostní vozidlo

Náměstí před plzeneckou radnicí se po 16. hodině slušně zaplňovalo a úderem 16:30 byl zahájen akt slavnostního předávání nového hasičského automobilu z rukou zastupitelů města. Do Starého Plzence přijel podpořit místní SDH brig. gen. Ing. František Pavlas – ředitel HZSPK a z pozice ředitele územního odboru Plzeň HZSPK - plukovník Ing. Pavel Musil. Generál vyzdvihl práci a obětavost místních dobrovolných hasičů, kteří mají v dlouhodobém průměru více jak 30 výjezdů za rok. Za město jsme si mohli poslechnout slova chvály na místní sbor z úst starostky – Bc. Vlasty Dolákové a místostarosty Bc. Václava Vajshajtla.
Po slavnostních projevech došlo k tomu nejdůležitějšímu. Předání klíče do rukou velitele místního SDH - Luboše Lence a představení samotného vozu. Jedná se o dodávku Iveco pro osádku šesti mužů, silným výkonným motorem a s plně vybavenou nástavbou. Křtu před Městským úřadem se ujal místostarosta Bc. Václav Vajshajtl. Naštěstí tuto tradici nevzal doslovně a šampaňským pouze symbolicky „osprchoval“ čelní sklo.
Při prohlídce automobilu byla slyšet slova chvály a obdivu, určitě se nový stroj zamlouval většině zvídavých hostů. Ještě skupinové foto před novotou vonícím vozem a ceremoniál byl oficiálně ukončen.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace