29. 8. 2020 Dožice

Prakyáda Lukáše Zajíce v Dožicích – 29.8.2020

Již 8. ročník sportovního dne na dožickém kolbišti

Sobotní den patřil v Dožicích na Mladosmolivecku vyznavačům střelby s praku. Tradiční soutěže před nově zrekonstruovaným Klubem se zúčastnilo 24 závodníků a to nejen místních, konkurenci jim vytvořili hosté z okolních obcí.

Střelby

Prakyáda měla, jako obvykle, tři kategorie – dětskou, ženskou a v královské se pak utkali zaregistrovaní muži. Terče byly jasné: pan Z(z)ajíc, kanystřík, PET lahve a pro zkušené borce plechovky od nápojů. Munice sestávala z železných matic, přičemž palnou zbraň si ošetřoval každý účastník ve vlastní režii.

Vyhodnocení

S odstupem času mohu říci, že přežili všichni bez jakékoliv úhony na zdraví a hezký den vyvrcholil po 14. hodině slavnostním předáváním cen. Dostalo se na všechny včetně nás, kteří jsme vůči šampiónům byla tak říkajíc do počtu. Všechna čest pořadatelům a pořadatelkám za příjemně strávenou sobotu ve společnosti pohodových lidiček. Ještě bych rád zmínil ochotnou obsluhu výčepu a určitě i odbornou práci okolo udírny, odkud se linula nádherná vůně celý den.
Celkové pořadí a sponzory si můžete prohlédnout na oficiálním webu obce Mladý Smolivec v Událostech, kde se textovou část postarala jedna z hlavních organizátorek Alenka Kovaříková.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace