2. 10. 2016 Dožice

Pouťový fotbalový turnaj v Dožicích 2. 10. 2016

Kromě fotbalu si hosté mohli vyzkoušet trenažér kovbojského rodea

Nedělní ubrečené odpoledne přivítalo na dožickém hřišti 8 fotbalových týmů. Po rozlosování byly rozpoutány první „nelítostné“ duely, kde chuť hrát a zvítězit byly nadřazeny útrapám počasí, bolesti z utržených ran či prvním neúspěchům v tabulce pravdy. Pro hosty a fanoušky všech věkových kategorií tu bylo připraveno občerstvení z místního hostince U Simči, tak občerstvení, co by sponzorský dar od Františka Konváře, v podobě grilované krkovice. K radosti nejmladších hostů byl otevřený stánek s drobnými upomínkovými předměty, ale hlavě – s balónky. Ohlas publika vzbudila i slosovatelná tombola, jejímiž hlavními cenami byly balíky dřevěných briket.
Dalším velkým lákadlem, také jako sponzorink, se stal trenažér divokého býka. V jeho sedle se vystřídaly snad všechny přítomné děti bez ohledu na deštivé počasí. Nemohu vynechat poznámku o tom, že býka se pokoušeli zkrotit i dospělí. Na snímcích je vidět, jak to dopadalo. Za bujarého veselí přihlížejících.
Vyvrcholení nedělního odpoledne přišlo na řadu po 16. hodině. Nastoupené „mančafty“ sklízely plody své „fotbalové práce“ a do rukou jejich zástupců putovaly diplomy, drobnosti až po ceny hodnotné. Sportovní odpoledne se celkem zdařilo, za což veliký dík všem, kteří přiložili ruku k dílu.
Další galerie jsou na webu Mladého Smolivce v Událostech

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace