13. 10. 2018 Hořovice Goat Cult, Murder Inc., Ravenlaw + host, Kovadlina, Amok

Onion Fest Hořovice vol. 15 – 13. 10. 2018

Metalový budíček na parkovišti Teza Hořovice

V sobotu ráno jsem se vydal do Hořovic, kde právě v tomto termínu probíhal vyhlášený Cibulový jarmark. Jeho již 15 let nedílnou součástí bývá přehlídka tvrdé metalové muziky s názvem Onion Fest. Letos festival doznal kulaté pořadové číslo 15 a mohu říci, že napříč včasnému startu – od 9:30 hodin, si našel početné posluchačstvo všech věkových kategorií.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Goat Cult

Žebrák / death metal / 2015

Teprve tři roky vystupující kapela předvedla parádní výkon. Několikrát jsme se jejich koncertů zúčastnili a dnes bylo vidět, že pilně zkouší a jistě před sebou mají otevřenou budoucnost. Pódium se občas ponořilo do mlžného oparu, ze kterého vystupovali jednotlivé postavy členů žebrácké sestavy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Murder Inc.

Berounsko – Lhotka / thrash metal / 2011

Také tuto partu jsme si v minulosti poslechli, dokonce jsme se stali svědky křtu jejich letos (2018) vydaného alba Umlčen Navěky. Z kapely se stává stálice metalových dýchánků, která dokáže přitáhnout početné publikum. A jistě zaslouženě sklízí úspěchy koncert od koncertu napříč naší republikou.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Ravenlaw + host

Hořovice / power-metal / 2007

Power metalová grupa s frontmanem Medouchem u kláves a mikrofonu si pro fanoušky připravila malé hudební překvapení. A to ne ledajaké – na jevišti s nimi zazpívala Míša několik hitovek nejmenované zahraniční skupiny. Operní hlas a ovace publika byly jistě ozdobou této části jejich setu. Poté již rozjeli svojí show, kde nechybělo porcování plyšového medvěda či hra na motorovou pilu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Kovadlina

Hořovice / metal-punk / 1995

Výjimečný den Kovadliny nesl jméno – Číslo 666 žije. Pro zasvěcené vše jasné, pro ostatní doplňuji, že zmíněný název nese první album hořovické party, k jejímuž stylu neodmyslitelně patří elektrické housle Evy Pelánové.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Amok

Hořovice / deah-metal / 1999

Z časových důvodů byla tato skupina poslední, kterou jsem si mohl poslechnout. Nesmlouvavá tvrďárna jistě oslovila příznivce tohoto stylu, což bylo na náladě kotle zřetelně vidět. Bohužel, během tohoto bloku jsem odcházel a ještě daleko za řekou bylo vystoupení slyšet. Po Amoku vystoupily ještě dvě sestavy, které jsem zatím neměl možnost poznat. Snad někdy příště, určitě se budu těšit.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace