17. 9. 2020 Plzeň Shadow of Night, The Jay, Gruzavik, MRKLM

Múza 2020 – 3. postupové kolo 17.9.2020

Pokračování soutěže po téměř sedmi měsících pauzy

Dílčí, již třetí kolo hudební soutěže, mělo původně na programu pětici kapel. Vlivem současného stavu vystoupily pouze čtyři skupiny před zprvu celkem obsazeným parketem. S přibývajícími hodinami se bohužel, publikum vytrácelo. Přesto ti, kdož zůstali, odměňovali každou formaci o to hlasitějším potleskem a jednotlivé sety si tak udržely koncertní důstojnost.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Shadow of Night

Plzeň / rock / 2017

Parta plzeňských studentů má před sebou spoustu plánů a ještě delší cestu v hudebním životě. Vlastní tvorbu v angličtině by chtěli příští rok přetavit do debutového alba.

The Jay

Praha / indie-rock'n'roll / od 2019 v současné sestavě

Pražská skupina rozjela energické představení ve velkém stylu. Opět anglické texty a pohyb na scéně kulminovaly až k závěrečné řežbě do bicích všemi členy sehrané formace.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Gruzavik

Tábor / big-beat-crossover / 2017

Již několikrát jsme se chystali na jejich koncert, pokaždé z toho nějak sešlo. Až dnes to klaplo a mohu říci, že se nebudu vyhýbat návštěvě jejich představení. České texty, styl zabíhající do punkového rybníčku – určitě se někdy v budoucnu ještě potkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

MRKLM

Klatovy / crossover-indie / 2015

Klatovské trio v obsazení basa, bicí a klávesy naservírovalo publiku songy s českými texty mající hlavu i patu. Emotivní přednes zpívajícího klávesáka Jana Aschenbrennera a nadupané bicí Václava Hugo Pitule byly a určitě i budou chloubou sympatických muzikantů.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vyhodnocení

A jak to vše dopadlo? Po vylosování šťastlivce se dvěma volnými vstupy do klubu vyhlásili pořadatelé postupující vítěze. V divácké kategorii to byla kapela Shadow of Night, u odborné poroty se nejlépe zapsal pražský The Jay.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace