23. 5. 2019 Plzeň IDK, Hit the Freak, Until The End, Unlucky Funkers

Múza 2019 – semifinále B 23.5.2019

Večer plný emocí ukázal na poslední finalisty

Čtvrteční večer jsme se vydali do plzeňského Divadla Pod lampou, kde proběhlo poslední předkolo výběrové hudební soutěže Múza 2019. Na prknech se tu utkala čtveřice kapel, ze kterých jen dvě mohly postoupit do bojů o metu nejvyšší.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

IDK

Plzeň / pop-rock / 2015

Mladičká plzeňská dívčí skupina s jediným mužským elementem u bicích funguje již téměř pět let. Na první pohled mi to připadalo poměrně dlouho vzhledem k věku, výsledek však potvrdil mnohaletou práci ve zkušebně.

Hit the Freak

Plzeň / rock / 2018???

Sympatická parta přeřadila na trošku odlišnou, pro mne určitě záživnou kolej s názvem rock. Tak jako v základním kole, tak i dnes nemohl chybět šátek na zpěvákově stojanu s mikrofonem, vlající při emotivním přednesu věcí z vlastní dílny.
 

Until The End

Přeštice / altrnative metal / 2014

Z přeštické líhně rockových a metalových formací se kapela dostala až sem, do semifinále skupiny B. Blok zdobil opět stoprocentní výkon celé skupiny a zpěvák Jakub Moulis přijel z Prahy, kde shodou okolností finišoval na zkouškách jiné nejmenované hudební soutěže vysílané v komerční televizi.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Unlucky Funkers

Plzeň / funk-rock / 2016

Ani tahle sestava nenechala nic náhodě a po úvodních akordech rozjeli set, ve kterém svižná muzika a vlastní tvorba měly skvělý náboj. Zpěvák Daniel Kohoutek předvedl neuvěřitelný výkon, se kterým oslovil publikum a určitě znejistil porotu v rozhodování o nejlepších z dnešního kvarteta.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vyhodnocení

Závěr večera se nesl v napjatém očekávání výroku odborné jury. Na rozdíl od předchozích kol se na vyslovení poroty čekalo poměrně dlouho, což jen potvrzovalo vyrovnanost soutěžících. V závěrečném vyhlášení pak zazněla dvě jména – IDK a Hit the Freak. Neskrývaná radost a ruce nad hlavou byly nádhernou předvěstí Hlavního finále letošní Múzy 2019.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace