16. 5. 2019 Plzeň Prayers in Vain, Pokračující závada, To Veg, Anteater

Múza 2019 – semifinále A 16.5.2019

První semifinálový večer v Divadle Pod lampou

Ve čtvrtek jsme se zajeli podívat do multižánrového plzeňského klubu, kde se konalo první semifinálové klání v hudební soutěži Múza 2019. Z postoupivších pěti kapel se omluvili Slepí Křováci, kteří to z Frýdku-Místku měli opravdu daleko.
Oficiální report je jako obvykle k nahlédnutí na hudebním portále Music Gate.cz.

Prayers in Vain

Plzeň / folk-metal / 2016

Parádní představení mnohačetné sestavy, která se do semifinále dostala Zvláštní cenou poroty. Zpěvák v drátěné košili a huňatým přehozem na ramenou umocňoval bezchybný výkon sehrané skupiny, ve které zazněly i netradiční nástroje – dudy, okaríny a flétna.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Pokračující Závada

Chodov / punk rock´n´roll / 2013 / BZ, FB

Na rozdíl od názvu jela chodovská formace bez závady. Výživný set okořeněný neustálým pohybem a skoky zpěváka rozhýbaly hosty, kteří si do Lampy dokázali najít cestu i během pracovního týdne.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

To Veg

Blovice / rock / 2016

Parta se zpěvákem Michalem Vicanem v čele vypálila do publika spoustu munice z bohatého arzenálu blovických rockerů. Emotivní přednes celé kapely zůstane jistě hezkou vzpomínkou všem, kteří je v závěru setu potleskem vyprovodili do šaten.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Anteater

Domažlice / rock-alternative / 2018

Nechalo by se říci – to nejlepší nakonec. Alespoň pro fanoušky této sympatické domažlické kapely. Skvěle do sebe zapadající výkon jednotlivých členů podtržený neuvěřitelným nasazením zpívající basačky Andrey si odnesl zasloužené vavříny z několika minut pravdy při vyhlášení výsledků.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vyhodnocení

Jak jsem již předeslal, ze semifinálových bojů postoupily do Hlavního finále dvě skupiny – plzeňský Prayers in Vain a domažlický Anteater. Za mne určitě dobrá volba a těším se na naše další setkání.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace