2. 5. 2019 Plzeň Důležitá in Formace, Jam of Soul, Collectors, Unlucky Funkers

Múza 2019 – 8. postupové kolo 2.5.2019

Poslední základní vyřazovačky hudební soutěže

Ve čtvrtek jsme se zajeli podívat do Divadla Pod Lampou Plzeň, kde se uskutečnilo závěrečné 8. kolo základních rozstřelů v nejstarší hudební soutěži u nás. Čtyři kapely se utkaly o přízeň publika a odborné poroty ve 25. minutových setech naplněných vlastní tvorbou.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Důležitá in Formace

Rokycany / punk-rock / v současné sestavě od 2017

Rozjezd večera převzala na svá bedra rokycanská parta se vší parádou. Blok s výrazným hlasem akordeonu plný známých songů lákal hosty k pódiu. Bylo vidět, že skupina není v Lampě nováčkem, což potvrdil závěrečný aplaus při děkovačce.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Jam of Soul

Plzeň / rock pop / 2017

Stejná soutěž, stejný vyměřený čas, ale odlišný styl předvedli Plzeňáci s podporou početných fanoušků. Kapela zahrála vše instrumentálně beze zpěvů, neboť je před čtrnácti dny opustila kmenová zpěvačka. Přesto se hozené rukavice nezalekli a potlesk jim byl odměnou za předvedený výkon.
 

Collectors

Praha / alternative-rock / 2018

Jediná dívčí skupina v letošní Múze vybalila na publikum to nejlepší ze své dílny. Souzvuk kytar, bicích, houslí a ženských vokálů přilákal k jevišti většinu osazenstva klubu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Unlucky Funkers

Plzeň / funk-rock / 2016

Plzeňská formace využila přidělený čas na sto procent. Ve svižném a energií nabitém představení bylo vidět, jak se muzikanti hudbou baví. Neustálý pohyb zpěváka byl doprovázený ohlasem z parketu, který kapelu doprovodil k poslednímu songu jejich bloku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vyhodnocení

Závěrečné osmé základní kolo se stalo minulostí hned po vylosování výherkyně volných vstupenek do Lampy a vyhlášení výsledků večera. V nich se porota s diváky neshodla, takže postoupily dvě sestavy – Důležitá in Formace do Diváckého finále a plzeňský Unlucky Funkers do semifinále, odkud je v soutěži jen krůček k metám nejvyšším.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace