26. 8. 2017 Budislavice

Mariášový maratón v Budislavicích 25. – 26. 8. 2017

Již 4. ročník mariášové čtyřiadvacítky v hostinci U Křížů

V pátek večer jsem se byl podívat na zahájení již 4. ročníku karetního vytrvalostního turnaje v hostinci U Křížů. Jedinečná akce v České republice je splněný sen hlavního organizátora a pořadatele – Luboš Kříže staršího.
Letošní setkání bylo do poslední chvíle na vážkách, neboť potvrzená účast byla minimální. Nakonec se vše v dobré obrátilo a „24 hodinový závod“ byl odstartován za účasti 19. „maratonců“ včetně jedné ženy – Marušky Křížové. Ta se během her starala navíc ještě o občerstvení hostů. Přesto nepolevila a turnaj si vychutnala do samotného konce. K dobré náladě určitě přispělo i pečení vepřových kousků na lodně před hostincem, o což se postarali místní dobrovolníci. A že se masíčko povedlo, mohu jen potvrdit.
Nevím, kdo z Vás něco podobného absolvoval, ale smekám klobouk před všemi, kteří se ve zdraví „protrumfovali“ k sobotnímu večeru. A vězte, že nejstaršímu hráči bylo již 83 let! Tomu říkám vitalita. Sobotního vyvrcholení jsem se bohužel nezúčastnil, v tu dobu jsme byli součástí jiné akce.
Pravidla, pořadí, celkové výsledky a oficiální galerii si můžete prohlédnout na webu Mladého Smolivce v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace