30. 4. 2013 Dožice

Májka a pálení čarodějnic v Dožicích 30. 4. 2013

Tolik techniky na jednu májku

V úterý jsme si užívali v Dožické hospůdce u Simči svátek jara - stavění a hlídání májky. Dobrovolníci z SDH připravili pro májku nové místo - na zahradě pod hospodu. Je to blíž ke zdroji, veškeré zázemí je dostupnější. Zabetonovali plastovou rouru a přivezli májku. Holky jí ozdobily a začalo se stavět. Nádhera! Nastaly klasické problémy s podmáčeným terénem. Franta májku s vysokozdvihem nedokázal zasunout na místo, tak musel Lukáš pro nakladač - "Catra". Tím sice ještěrku postrčil, ale ta se naklonila a musela se zajistit popruhy k nakladači. Co dělat? Robert skočil ještě pro jeden traktor a pomocí řetězu májku dostali na místo. Ta úleva!
Mezitím procházel vesnicí dětský průvod. Děti hledaly schovanou čarodějnici. Tu posléze našly a Roman ji připevnil na hranici. V tu dobu se už peklo selátko. Letos se obzvlášť povedlo. Křehoučké, ochucené, prostě mňam, mňam.
Hlídání se pro některé aktéry protáhlo do dalšího dne. Šenkýř jim vyšel vstříc a na tento den vyhlásil NON STOPKu. Ráno dostali hlídači česnečku a ve středu si mohli dát k obědu vuřty na černém pivě.
Perlička: Tentokrát trošku nepříjemná. Pivo, hádka. Náladu mi zkazil incident mezi dvěma hlídači. I když bylo hašteření včas zastaveno, na dobré náladě to mě, osobně, nepřidalo.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace