22. 3. 2019 Mrákov Limetal, Komunál

Limetal a Komunál v Mrákově 22.3.2019

Oblíbené kapely na jednom pódiu

Páteční večer patřil ve vyhlášené baště rockových koncertů – KD Mrákov u Domažlic, fanouškům skvělé muziky, o kterou se postaraly Limetal a Komunál.

Limetal

Ostrava, Hranice / hard rock / 2015

Skupina se zformoval po odchodu čtyř členů z kapely Citron v roce 2015 a ještě na konci tohoto roku vydávají první tituly. Definitivní podobu dostala sestava příchodem bubenice Veroniky Lukešové na podzim 2017. V současnosti jedou šňůru napříč republikou na podporu nového EP těsně před jeho vypuštěním mezi fanoušky – Swingers párty Limetalu. Ještě poznámka k postu u bicích – Veroniku, mající v těchto dnech trošku odlišné starosti, zastupuje od března 2019 manžel Dalibor Mráz.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

František Michalík z Limetalu a Luboš Suchánek z Komunálu

Parádní představení gradovalo v závěru setu, kdy si se zpěvákem Františkem „Fany“ Michalíkem střihl duet zpěvák Komunálu – Luboš Suchánek. Skladba Interview s Bohem byla odměněna hlasitým aplausem.

Komunál poprvé

Chlumec nad Cidlinou / rock-metal / 1992

Minulý víkend jsme na nich byli ve Lnářích a mohu jen smeknout před výkonem, který tu muzikanti opět předvedli. Ku cti kapely je nutné ještě podotknout, že playlist oproti minulému vystoupení dostál několika změn. Mohli jsme si tak s Lubošem zazpívat jiné, ne méně známé kousky z obsáhlého repertoáru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Komunál a Vašík Sladký

Během koncertu tu zazněla slova díků od Komunálu k hlavnímu pořadateli Vašíkovi Sladkému, který kapele věřil i v dobách, kdy si na jejich koncerty našlo cestu jen pár lidí a přesně před 15. lety jim dal šanci k začátkům hudební kariéry. V současnosti je Komunál vyhledávanou ikonou a dle slov frontmana je v plánu vydání dalšího alba, které by za rok chtěli pokřtít v pražském Forum Karlín. I tak se nechá popsat dlouhá, někdy velice trnitá, cesta k úspěchu. Vašík kapele pak na oplátku popřál mnoho úspěchů při zdolávání nástrah v hudební branži a hostům mrákovského koncertu poděkoval za věrnost, se kterou se do bašty bigbítových sešlostí vrací.

Komunál podruhé

Emocemi rozdělený koncert Komunálu pokračoval tím správným směrem. Z beden se valila pecka za peckou, publikum si Luboše při jeho návštěvách prvních řad hýčkalo, stovky hlasivek doprovázelo kapelu při všem, co se v playlistě nacházelo. Úplný závěr povedeného večírku patřil ještě jednou Vašíkovi, který se neubránil hluboké pokloně všem, kteří si dnešek nádherně užili a velké díky směřovali k manželce, která jeho obrovského koníčka - pořádání podobných akcí, stoprocentně podporuje.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace